GiresunManşet Üstü

DERELİ CİNAYETİNİN CİNAYETLERLE BAĞLANTISI VAR

 

Dereli’de meydana gelen cinayetin 2005 yılındaki bir başka cinayetle bağlantısı ortaya çıktı. Eşref Aslan’ın, Çal köyünde 3 kişinin öldürülmesi olayından hükümlü olduğu ve cezaevinden denetimli serbestlik yasası kapsamında izinli çıktığı gün, suç ortağı yeğeni Cengiz Aslan tarafından öldürüldüğü öğrenildi.

27 yaşındaki dayı Aslan toprağa verilirken olay sonrası firar eden Cengiz Aslan’ın yakalanması için arama çalışmaları sürüyor.

ÇAL CİNAYETİNİN 4 FAİLİNDEN 2’SİYDİLER

Trabzon'un Çömlekçi Mahallesi'ndeki otellerde eğlenen, eğlence sonrasında Giresun'un Dereli İlçesi Çal Köyü'ne gitmek üzere Çömlekçi Taksi Durağı'nda nöbetçi olarak çalışan Abdülkadir Yalçın'ın kullandığı 61 T 0015 plakalı taksiyi 170 milyon liraya kiralayan Temel Aslan, amcasının oğlu Şakir Aslan ile Eşref ve Cengiz Aslan kardeşler, Dereli İlçesi Kümbet Yayla yolunda taksi şoförünün 30 milyon lira ek para istemesi üzerine tartışma yaşamışlardı. Tartışma sırasında silahlarını çeken gençler, taksi şoförü Abdülkadir Yalçın ile Yalçın'ın güvenlik endişesiyle yanına aldığı mahalleden arkadaşları Şenol Hacıoğlu ve Fatih Turan'ı öldürmüşlerdi. Abdulkadir Yalçın, Şenol Hacıoğlu ile Fatih Turan'ın cesetleri ise uçuruma yuvarlanmış, 61 T 0015 plakalı taksinin arka koltuğunda üst üste konulmuş şekilde bulunmuştu. 28 Ocak 2005 tarihinde yaşanan olaydan 4 gün sonra Giresun'un Dereli ilçesinde 3 kişinin öldürülmesi olayını gerçekleştirdikleri iddiasıyla gözaltına alınan 4 şahıs, çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak Giresun E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderilmişti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir