AktüelGiresun

GİRESUN’UN DERELERİ SEL KAYIPLARINI GERİ VERMİYOR

Giresun’da 22 Ağustos’ta meydana gelen sel afetinde dere sularına kapılarak kaybolan 4 kişiyi arama çalışmaları sürüyor. Ekipler 54 gündür Çaldağ’da Emine ve eşi Davut Akgün’ü, Yağlıdere-Espiye arasında Umut Cantürk’ü, Tirebolu-Doğankent arasındaki dere havzasında dozer operatörü Ali Akbulut’u arıyor. Çok sayıda uzman ekiple yapılan arama çalışmalarına Sahil Güvenlik Komutanlığı 6 botla katıldı. Komutanlığa bağlı ekipler tarafından yönlendirilen ve Batlama deresinin denize döküldüğü nokta ile Yağlıdere ve Espiye’den gelen sel sularının denize ulaştığı noktalarda kullanılan su altı robotları da çalışmalara destek veriyor.
Afette mahsur kalan 172 vatandaşımız kurtarılırken, halen kayıp olan 4 kişi için çalışmalar devam ediyor. Vatandaşların kaybolduğu Espiye Kaşdibi mevki, Doğankent-Tirebolu yolu ve Merkez Çaldağ’da 141 personel ve 40 araçla kaybolan vatandaşları arama faaliyetleri aralıksız sürdürülüyor.
Giresun Valiliği koordinesinde yürütülen arama faaliyetlerine AFAD, Emniyet, Jandarma, Sağlık Bakanlığı, UMKE, 112, Karayolları, DSİ personeli ve iş makinaları ile aralıksız devam ediliyor.GİRESUN'UN DERELERİ SEL KAYIPLARINI GERİ VERMİYOR
VALİ ÜNLÜ İNCELEMELERDE BULUNDU
Giresun Valisi Enver Ünlü, grayder operatörünü arama faaliyetlerinin sürdürüldüğü Doğanken-Tirebolu yolunda arama kurtarma faaliyetlerini yürüten ekibi ziyaret etti. Çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Enver Ünlü, sel afetinde hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarını da ziyaret ederek, arama faaliyetlerinde devletin imkânlarının seferber edildiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir