logo

reklam

“DERDİMİ KİMLERE DESEM, BAŞIM ALIP NERE GİTESEM!”

Biz; Giresun’un aşığı, Giresun’u seven basın mensupları,Giresun’lular olarak, mesleğimizi ircaa ettiğimiz tarihten bu yana, memlekete yapılan, yapılacak, projeye alınacak, alınması gereken her hayırlı girişimi çabalarımızla, istihbaratımızla öğrenmeye çalışır, bu bilgileri kamuoyu ile paylaşırız.

Bu memleket hangi parti iktidarında olursa olsun, TBMM ‘ne milletvekilleri göndermiş, hasbelkader, tesadüfte olsa bakanlarımız göreve gelmiş, ama beklentilerimiz asla bizi doyurucu seviyede olmamıştır.

Yanımızdaki yöremizdeki komşu iller, şakır şakır vekil ya da bakanlarıyla, siyasi güçleriyle, ileri adımlar hamleler yaparak, bizi çok gerilerde bırakmışlardır.

Biz bunları dile getirip yazdığımızda tenkitler almış, siyasiler düzenledikleri basın toplantılarında konu ile ilgili çıkan yazılarımızı gazeteler ellerinde tepkilerini göstermişlerdir.” Biz yapıyoruz, çalışıyoruz ama basın bunları görmemezlikten geliyor!”

Şimdi iki yada 3 konuda örnekleme yapacağım, takdir Giresun’luların..

 

Önce sıcağı sıcağına;

Giresun Ordu havalimanı yakında hava trafiğine açılacak.

Hava Limanı müdürlüğüne hemen Trabzon kökenli bir müdür ataması gündeme geldi.

Gelsin gelsin de, kardeşim Giresun Ordu’nun Mühendis evladı yok mu? Bizim mühendis evlatlarımız “ali okulu” mezunumu?

Yangından mal kaçırır gibi, külleme yapmanın alemi nedir?

Hazmedemediğim konuların başında bu bir..

……………………………………………………………………………….

İl Genel Meclis Başkanı Gürel, 2015 yılındaki turizm hedeflerinin, önceki yıllara göre daha da artırılması olduğunu vurgulamış. Başkan Gürel,2015 yılını turizm yılı ilan ettiklerini söylemiş ve doğal ve kültürel güzellikleriyle önemli bir destinasyona sahipliğimizin altını çizmiş.

Aynı lafları tam 35 yıldır duyuyoruz, söyleyenlerin akıntısına kürek çekip bizlerde yazıyoruz.

Giresun’un turizmdeki yerini, bugüne dek aldığı edinimleri bize açıklayın bakalım, sonuç bir arpa boyu kadar nereye kadar ulaşmış?

Ben şimdi yayla turizmi, adamız, turizmdeki değerlere bakış, hizmet yatırım değerlendirmelerini uzun uzun yazıp ta kimsenin canını sıkmak istemiyorum.

Turizmdeki yatırım, çalışma ve diğer konuları Giresun’lulara sorsunlar.

3. konuya gelince;

Doğu Karadeniz Bölgesi’ne Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 2015 yılında 22 km bölünmüş yol ve 14 adet tünel yapılacağı ifade edilmiş.

Bu tünellerden bir tanesinde Giresun’un adı geçmiyor.

Rize, Gümüşhane, Artvin, ve Trabzon’a bölünmüş yol ve farklı sayılarda tünel projede ama,  bunlardan hiçbirinin Giresun’da yapılmayacak olması, pes! dedirtti valla.

Artvin: “5 km bölünmüş yol, 7 km tek yol iyileştirme, 104 km asfalt onarım çalışması, bin m2 Trafik Düzey İşaretleme, 236 bin m2 Trafik Yatay İşaretleme, 14 km oto korkuluk, 1 adet kaza kara nokta, 4 adet tünel.
Trabzon: “5 km bölünmüş yol, 5 km tek yol iyileştirme çalışması, 113 km asfalt onarım çalışması, 2 bin m2 trafik-düzey işaretleme, 251 bin m2 trafik-yatay işaretleme, 29 km trafik-oto korkuluk, 6 adet kaza kara nokta, 6 adet köprü yapımı, 5 adet tünel yapımı.
Rize: “8 km bölünmüş yol, 3 km tek yol iyileştirme, 57 km asfalt onarım çalışması, bin m2 trafik-düşey işaretleme, 142 bin 500 m2 trafik-yatay işaretleme, 32 km trafik oto korkuluk, 1 adet tünel yapımı.
Gümüşhane:
 “4 km bölünmüş yol, 89 km asfalt onarım çalışması, bin 30 m2 trafik-düşey işaretleme, 206 bin 500 m2 trafik-yatay işaretleme, 17 km oto korkuluk, 7 adet köprü yapımı, 4 adet tünel yapımı.
 

Şimdi Giresun’a bakalım yan gözle; “15 km tek yol iyileştirme, 156 km asfalt onarım çalışmaları, bin 150 m2 trafik-düşey işaretleme, 226 bin m2 trafik-yatay işaretleme, 36 km oto korkuluk, 2 adet kaza kara nokta, 1 adet köprü yapımı”

Eğribel geçiti tüneli nerede? diye sormayacağım.

Seçim yaklaştı ya, proje çizimleri, ihale masallarını dinlemeye hazır olun.

Bu yazımı okuyan birileri çıkacak, bakın eleştiriye. Külahım dinler bunları..

Temel atılmasını bırak, açılış kurdelası kesilene dek kimseye inanmıyorum.

Bundan gayrı böyle.

………………………………………………………………………………………..

 

Nefesi yetmeyen çoban, çaldığı kaval sesini kendisi dinler.

Beni herkes duyuyor “oh ne ala ne güzel” diye, avunurmuş!

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TİTATİK ORKESTRASI

  07 Mart 2018 Köşe yazıları

  “Her ne kadar yaşamın kendisi bir rüya olsa da rüya yaşam değildir.” Hristo Boytchev’ in yazdığı , Özgür Aydın Sanat Merkezi Oyunculuk Atolyesi nin ilk oyunu olan  Titanik Orkestrası tiyatro severlerin karşısında. Özgür Aydın Sanat Merkezinin seyirciyle buluşturduğu oyunda bir grup serserinin hiç gelmeyecek bir treni beklerken yaşadıkları serüvenler konu ediliyor. Serseriler her gün biraz daha kaygıyla trene binebilmenin yollarını ararken bir gün trenden  atılan bir sandıkla yaşamları hiç olmadığı kadar değişiyor. Var olmak ile yok olm...
 • GİRESUN’A KİMLER İHANET EDİYOR?!

  05 Aralık 2017 Giresun, Köşe yazıları

  “Giresun’un tam ortasında yükselen ucube binanın yapımına kim ya da kimler izin verdiyse Giresun’a ihanet etmişlerdir.”  “Yüksek binalar gelişmişliğin değil bencilliğin ve gericiliğin sembolüdür”  Tevfik KARA MAYIS 2017’de memlekete gittiğimde bir de Giresunspor’un bir maçını izleyeyim dedim ve stadyuma girdim. Basın tribününde yerimi aldım. Aldım almasına da karşımda kibrit kutusu gibi yükselen  u...
 • RIZA OLAYI…

  19 Kasım 2017 Köşe yazıları

  Aralarında organize kirli ilişkiler olduğu yönünde ciddi iddialar olan bu kişileri 'ucu nereye giderse gitsin' eğer biz yargılasaydık, muteber kişi kabul edip aklamasaydık her şey farklı olurdu... Örneğin ABD'nin bu kişiler üzerinden elde ettiği istihbari bilgileri tehdite dönüştürmesine, ülkemize dönük emperyalist projelerini uygulatmak için uyguladığı baskılara ve onursuzlaştırmaya boyun eğmezdik.  Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, köklü bir dışiş...
 • SUÇSUZLUK VE CEZASI

  14 Ekim 2017 Köşe yazıları

  İçeriğine girmeyeceğim. Özeti şu… Nurettin Canikli’nin Fetullah Gülen’e ABD’de oturum izini alması için açılan davanın duruşmasında bir gurup milletvekili ile birlikte kefil olması, FETÖ’den aranan bir şahısa ait AKP il binasına 15 Temmuz sonrası Canikli’nin ve Cumhurbaşkanının pankartının asılmasına ilişkin yaptığım iki haber nedeniyle hakkımda açılan dava sonuçlandı.   Herkes yapmıştı, ulusal, yerel medya... Ama dava bana açıldı.  ...