GiresunSiyasetUlusal

DAVUTOĞLU’NUN GELECEK PARTİSİ’NİN KURUCULARI ARASINDA GİRESUNLULAR DA VAR

AKP’den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partide sona gelindi. Davutoğlu’nun kurucuları arasında yer aldığı partinin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı’na verildi. Listede iki Giresunlu da var.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına da gönderilen Kurucular Kurulu listesinde 154 isim yer aldı.

Aralarında yazar Etyen Mahçupyan ve eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan gibi isimlerin de yer aldığı 154 isimden sadece 15’inin kadın olduğu görüldü.Listede, eski AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında hayatını kaybeden Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok, gazeteci Hakan Albayrak, Vahdettin İnce, AKP’den istifa eden Milat Gazetesi Yazarı Bayram Zilan, eski emniyet müdürü Mevlüt Demir, Muammer Duran, eski AKP’li Prof. Dr. Mustafa Baloğlu, eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan gibi isimler yer aldı.

AKP’nin eski İstanbul İl Başkanı Selim Temuci, partinin kurucularından oldu.

AKP’nin önceki dönem milletvekillerinden olan ve AKP’den istifa eden Talha Erol Durmaz, eski AKP milletvekili Cesim Gökçe ile AKP’nin de kurucularından olan, Milli Görüş kökenli, Diyarbakırlı, eski AKP milletvekili Cuma İçten de listede yer aldı.

GİRESUN DOĞUMLU AKADEMİSYEN DE LİSTEDE 

Uzun süre AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a verdiği destekle bilinen yazar Etyen Mahçupyan da Davutoğlu’nun partisinin kurucularından oldu. Etyen Mahçupyan, Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen Karar gazetesinde yazarlık yapıyor.DAVUTOĞLU'NUN GELECEK PARTİSİ'NİN KURUCULARI ARASINDA GİRESUNLULAR DA VAR

Gelecek Partisi’nin kurucular kurulu listesinin 115. sırasında bir Giresunlu da yer aldı. Türkiye’nin, blim dünyasının yakından tanıdığı, Giresun doğumlu, ilk ve ortaöğretimini Bulancak’ta gerçekleştiren  Ak Parti 25. Dönen Elazığ milletvekili Prof.Dr. Serpil Bulut da Davutoğlu’nun kurmayları arasında….
Kadın, aile, gençlik ve spor ile ilgili çok sayıda gönüllü çalışmanın içinde bulunan, Noroloji alanında başarılı çalışmalara imza atmış Bulut, yaşamını halen Elazığ’da sürdürüyor.  LDAVUTOĞLU'NUN GELECEK PARTİSİ'NİN KURUCULARI ARASINDA GİRESUNLULAR DA VARistedeki bir başka isim de Görele doğumlu İstanbul’da yaşayan Giresun Federasyonu eski başkanı Mali Müşavir Mehmet Kuğu…Kuğu, geçen dönem Ak Parti’den İstanbul milletvekili adaylığına başvuruda bulunmuştu.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir