GiresunManşet Üstü

‘AKKAÇAK SARAY’ SORULARI…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Atatürk Orman Çiftliği arazisine inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın iskanının devlet sırrı olmasını Meclis’e taşıdı.

Karaahmetoğlu 1000 odalı yeni Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nün ve makam tefrişatına ne kadar harcandı, harcanacak diye sordu. Başbakan Ahmet Davutoğlu'na Cumhurbaşkanı makamının tefrişatına ne kadar harcama yapıldığını soran Karaahmetoğlu, ayrıca  Başbakan Davutoğlu’na şu soruları yöneltti: 

"- Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin Atatürk Orman Çiftliği'nde inşa edilen Cumhurbaşkanlığı binasının iskânına ilişkin sorusuna Başbakanlık tarafından iskân belgesinin devlet sırrı olduğu gerekçesiyle verilemeyeceği şeklinde yanıt verildiği doğru mudur?
– Mimarlar Odası Ankara Şubesi'ne iskân belgesi devlet sırrıdır yanıtı bilginiz doğrultusunda mı verilmiştir? Cumhurbaşkanlığı binası iskânı devlet sırrı mıdır? Bunu devlet sırrı olarak tanımlamanızın gerekçesini açıklar mısınız? Binanın iskânı var mıdır?
– Devletin en üst temsil makamları bundan böyle iskânı olmayan kaçak bir yapıda mı görevlerini yürütecektir?
– Sayın Cumhurbaşkanı'nın eski Cumhurbaşkanlığı Köşkü için nasıl bir tasarrufta bulunacağı hakkında bilgi sahibi misiniz?"

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir