logo

reklam
28 Ağustos 2014

DAVUTOĞLU CANİKLİ’Yİ BAKAN YAPAR MI?

AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde, AK Parti Genel Başkan adayı ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, toplam bin 382 oy alarak AK Parti Genel Başkanı seçildi.

AK Parti Genel Başkanlığına, Dışişleri Bakanı ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu seçildi.

AK Parti'nin, Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ve tek gündemle toplanan 1. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkanlık için yapılan seçim tamamlandı. 

Kongre Divan Başkanı Haluk İpek, oy sayım işleminin tamamlandığını belirterek, ilçe seçim kurulu hakimine seri bir şekilde seçimleri sonuçlandırdığı için teşekkür etti. 

Seçimde bin 388 oy kullanıldığını, oyların bin 382'sinin geçerli, 6'sının geçersiz sayıldığını bildiren İpek, seçim sonucunu "Bu sonuçlara göre Dışişleri Bakanı ve Konya Milletvekili Sayın Ahmet Davutoğlu, toplam bin 382 oy alarak AK Parti Genel Başkanı seçilmiştir" sözleriyle duyurdu.

Sonucun, Davutoğlu'na, partiye ve millete hayırlı olmasını dileyen İpek, başarı diledi. 

Sonucun açıklanmasının ardından Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, platformdan delegelere ve partililere çiçek atarak, salondakileri selamladı. 

Öte yandan bugün köşke çıkan Erdoğan'ın hazırladığı Bakanlar Kurulu listesine son şeklinin verildiği söyleniyor. Erdoğan muhtemelen yarın Davutoğlu'na hükümeti kurma görevi verecek. En çok merak edilen de İsmi bakan olarak geçen Nurettin Canikli.'nin listede olup olmadığı. Ancak alınan biligilere göre Canikli, gurup başkan vekili olarak görevine devam edecek. 

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?