Giresun

DAL-ÇIK’A YER ARANIYOR!

Sahil yolu Giresun şehir geçişinde uygulanması planlanan Dal-Çık projesi için açılan proje ihalesinin kazanan firma yetkilileri, projenin uygulanacağı alanlarda incelemede bulundu.  Ankara ‘Apron Proje’ firmasının Proje Müdürü Ahmet Sarı, Giresun’a gelerek Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu başkanlığındaki toplantıya katıldı. Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Şerafettin Vurgun, Belediye Meclis Üyeleri M. Bahadır Yılmaz, Serdar Demirkan, Gökhan Bozalioğlu, Plan Proje Müdürü Selim Özgürel ve Mimar Şükrü Henden katıldı. 

Şenlikoğlu, projeyi mutlaka hayata geçirmek istediklerini belirterek: “Dal-Çık projemizdeki esas hedefimiz sahil yolu trafiğinin akıcı bir şekilde ilerlemesi ve şehir içi trafiğinin de hızlı bir şekilde sahil yoluna tahliyesini sağlamaktır. Sahil yolu trafik sorununun çözülmesindeki en kilit nokta ve tercihimiz Dal-Çık projesidir. Şehrimizde her gecen gün çok ciddi sorunlar oluşturan trafik problemini çözmek için yapacağımız Dal-Çık projemizi bir an önce hayata geçirmek istiyoruz” diye konuştu.

Firma yetkilisi Ahmet Sarı ise, “Biz projenin durumu konusunda sürecin daha sağlıklı ve uyumlu ilerlemesi için Giresun Belediyesi ile görüşmek istedik. Onun için buradayız. Görüşlerinizi dinledik, istediğiniz projeyi detaylarıyla gördük. Bunların hepsini harmanlayarak sizlerle, Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü ile paylaşacağız ve ardından süreç devam edecek.” dedi.

Toplantının ardından heyet Bulancak durağı mevkiine giderek projenin uygulanacağı alanı yerinde inceledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir