logo

reklam
29 Ekim 2015

CUMHURİYET SALONDA KUTLANDI

Cumhuriyetimizin 92. yıldönümü kutlama töreni hava muhalefeti nedeniyle 19 Eylül Spor Salonunda gerçekleşti. 

Vali Hasan Karahan, beraberinde Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru ve Belediye Başkanı Kerim Aksu ile birlikte törene katılanların ve öğrencilerin bayramını kutlamalarıyla başlayan törende konuşan Vali Karahan, “Bugün, millet olmanın, bir olmanın, verdiği gururun, sevincin, coşkunun zirveye çıktığı gün… Ve bizler  bu günü  kutlamanın kıvancını yaşıyoruz. Hepimize kutlu olsun…”dedi.

Konuşmasında gençlere de seslenen Vali Karahan şunları kaydetti:“Atatürk; “Ey Türk Gençliği!… Birinci vazifen Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur.” diyerek Cumhuriyetin korunmasını Türk gençliğine ilk görev olarak vermiştir.

Sizlerin de, Cumhuriyet genci olmanın sorumluluğuyla, kendinizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamanız, milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek hiçbir olumsuzluğa fırsat vermemeniz ve tuzak içinde tuzaklar barındıran hain emellere alet olmamanız ve itibar etmemeniz büyük önem arzetmektedir.  Heyecanınızı, bu millete, bu ülkeye olan hizmet etme şevk ve ideallerinizi asla yitirmeyiniz. Zira Türkiye Cumhuriyeti idealist gençlerin omuzlarında ilelebet payidar kalacaktır. Gençlerimizin bu anlayış içerisinde hareket ederek, 92. yılını kutladığımız bu günde kendilerine emanet edilen Cumhuriyete sahip çıkacağına inanıyorum.”

Konuşmanın ardından program şiirlerin okundu, çeşitli gösteriler yapıldı. Program tören geçişiyle sona erdi.3

Törene, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Vali Yardımcıları Recep Uzal, Yüksel Çelik, Barış Demirtaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali İhsan Ersoy,  İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri ile bazı sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.    

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?