GiresunManşet Üstü

CUMHURBAŞKANI SEÇİMİNE DOĞRU…

10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ile İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü yazılı bir açıklamayla seçmenleri uyardı  Yapılan açıklamada, il genelinde müdürlüğe bağlı birimlerin 29 Haziran-10 Temmuz tarihleri arasında tatil günleri de açık olacağı belirtildi. 

Açıklama şöyle: "6271 sayılı Cumhurbaşkanı Seçimi Kanununun 2 nci maddesi uyarınca halk tarafından seçilecek olan Cumhurbaşkanının seçim tarihi, Yüksek Seçim Kurulu tarafından ilk oylamanın 10 Ağustos 2014 Pazar günü, seçimin ikinci oylamaya kalması durumunda ise 24 Ağustos 2014 Pazar günü olarak belirlenmiştir. 

Cumhurbaşkanlığı seçiminde   vatandaşlarımızın, demokratik haklarının en iyi şekilde kullanabilmeleri, herhangi bir hak kaybı veya mağduriyet yaşamamaları için; İlimiz Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne bağlı Merkez ve   İlçe Nüfus Müdürlükleri 29 Haziran – 10 Temmuz 2014 tarihleri arasında Cumartesi -Pazar ve resmi tatil günleri açık tutularak personel bulundurulacaktır. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk oylamasının yapılacağı 10 Ağustos 2014 Pazar günü ile ikinci oylamaya kalması durumunda ise  24 Ağustos 2014 Pazar günü de açık tutularak personel bulundurulacaktır."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir