Giresun

CUMHURBAŞKANI GİRESUN GEZİSİNİ TWİTTLEDİ!..

Cumartesi günü ilimizi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ziyaretiyle ilgili izlenimlerini kendisine ait Twitter sayfasından paylaştı. 

Gül, buraya yazdığı yazıda,Giresun’a hareketinde Ordu- Giresun arasında yapımı süren havaalanı inşaatını incelediğini belirterek “Burası dünyada tamamı deniz üzerine inşa edilen 3. Havalimanı olacak. Bu proje ile gurur duydum.” ifadelerini kullandı.

Bulancak ilçemizde yapımı devam eden tamamı taştan yapılan Sarayburnu camiinin   zarif mimarisiyle oldukça etkileyici olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Gül,  ardından geldiği Giresun'da Valilik önünde oldukça kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandığını belitti.2013-1735-1.jpg3125.11.201331

Buradaki Kuşdili gösterisine de tweetlerinde fotoğraflarla birlikte  yer veren Abdullah Gül, şunları yazdı:“Bu hanımın ıslığına karşıdan cevap geldi. Cep telefonları yokken Giresunlular tepeden tepeye ıslık çalarak buldukları "kuş dili" ile haberleşiyormuş. Karadeniz'in sarp coğrafyası ile insanımızın pratik zekası birleşince ilginç çözümler ortaya çıkıyor.”

Fındık Araştırma İstasyonunda topladığı kivileri de takipçileriyle paylaşan Sayın Cumhurbaşkanımız “Kivi de Karadeniz bölgesinin gelir kaynaklarının arasına katıldı. Giresun'da bir bahçede kivi topladım.” İfadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir