Ulusal

Cumhurbaşkanı fındık fiyatını kaç lira olarak açıklayacak?

Herkesin gönlünden geçen ve beklenen fiyat 3-3,5 dolar, 60 TL üzeri...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın,bugün Ordu’ya geliyor. Kentte 223 kurum ve kuruluş tarafından yapılan hizmetlerin toplu açılış törenini gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı, fındık fiyatını da açıklayacak.
Erdoğan,saat 16.00’da Altınordu Cumhuriyet Meydanı’ndan düzenlenecek olan mitinge katılacak. Cumhurbaşkanının burada yapacağı konuşması sırasında üreticinin merakla beklediği fındık fiyatını açıkalayacak ve TMO’nun alım yöntemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunacak.
“ÜRETİCİYİ ENFLASYONA EZDİRMEYİZ” DEMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta içi TRT’de konuk olduğu programda, “Şimdi bu hafta sonu mesela ben Ordu’ya gidiyorum. Ordu’da da orada şimdi herkesin beklentisi ‘Acaba fındık fiyatları ne olacak’. Açıklayacağız tabii, işimiz o… Yani alavere dalaverecilere falan işi bırakmadan biz bu açıklamayı yapacağız. Bu açıklamayı yaparken ben Bay Kemal’in ağzına bakıp bir de ortağı hanımefendinin ağzına bakıp da biz rakam açıklayamayız, bizim sırtımızda küfe var. Dolayısıyla bu küfenin gereği neyse biz bu açıklamayı yaparız; ama bu açıklamayı yaparken de bütün fındık müstahsilini (üreticisi) asla enflasyona filan biz ezdirmeyiz” açıklamasında bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir