GiresunUlusal

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KARADENİZ’E GELİYOR

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, 10 Ağustos tarihinde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası Karadeniz Bölgesi’ndeki ilk ziyaretini Trabzon’a ve Rize’ye yapacak. 10 Ekim’de Trabzon’a gelecek ve KTÜ’nün açılışına katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, valilik önünde halka hitap edecek. Cumartesi günü Rize’de ise kendi ismini taşıyan RTEÜ’nün açılış törenine katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumhurbaşkanı seçildikten sonra bölgedeki ilk ziyaretini 10 Ekim’de gerçekleştirecek. Erdoğan, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 80.57 oy oranı ile Türkiye genelinde en yüksek oyu Rize’den almıştı. Erdoğan’ın teşekkür ziyareti yapacağı bölgede 3 gün kalması planlanıyor. Erdoğan’ın 10 Ekim Cuma günü Trabzon Valiliği’ni ziyaretinin ardından valilik önünde halka hitap edeceği ve daha sonra da KTÜ’nün açılış törenine katılacağı öğrenildi.

11 Ekim tarihinde ise Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin (RTEÜ) açılış törenlerine katılacak olan Erdoğan, 12 Ekim tarihinde yüzde 80,27 oy oranı ile Türkiye genelinde en yüksek oyu aldığı ikinci il olan Bayburt’a ve ardından Gümüşhane’ye geçecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir