logo

reklam
10 Ağustos 2017

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, CANİKLİ’YE ‘NURETTİN’ DİYE KIZDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genel Başkanı olarak çıktığı Karadeniz gezisi kapsamında Giresun’a geldi. Cumhuriyet parkında bir restoranda düzenlenen il danışma meclisine katılan Erdoğan, içeride ve dışarıda az sayıda kişi olmasına sinirlenerek Milli Savunma Bakanı ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’ye ismiyle hitap ederek adeta azarladı. 

KATILIM AZ OLUNCA “NURETTİN BURADA CİDDİ EKSİKLİK VAR” DEDİ

Erdoğan, ilk kez bir danışma meclisinde yoklama yaptı. Önce Giresun Merkez İlçe’den gelen partililerin ayağa kalkmasını isteyen Erdoğan, “Merkez ilçe ayağa kalksın bakalım. Bu kadar mı var merkez ilçeden ? Peki buyurun oturun. Alucra’yı göreyim. Bulancak’ı göreyim. Bulancak merkez ilçeden daha fazla. Çamoluk’u göreyim. Çamoluk; eyvah eyvah çok az. Çanakçı’yı göreyim bakayım. Sesiniz iyi de sayınız çok az” diyerek tüm ilçeleri tek tek yoklama yaptı.

Yoklama sırasında zaman zaman bakan Nurettin Canikli’ye de sitem eden Erdoğan, “Nurettin arkayı da görüyorum da, yani kusara bakma. Burada da ciddi eksiklik var” diyerek tepkisini dile getirdi.

“Giresun ana kademeyi de bir ayakta göreyim” diyerek kadın kolları, gençlik kollarını görmek isteyen Erdoğan, Görele ilçesinin kendisine verilen ilçe listesinde olmaması üzerine “Önüme koydukları kağıtta maalesef Görele gibi bir ilçeyi unutmuşlar. Ama ben unutmamalıydım. Bana göre bu Görele az” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Karşısına çıkan tablodan hoşnut olmayan Erdoğan, “Bizler cumhurbaşkanlığı seçiminde biliyorsunuz burada yüzde 66 oy aldık fakat 1 Kasım 2016’da bu oy yüzde 63’e düştü, Referandum’da ise bu oy yüzde 61’e düştü. Giresun’a bu oranların hiçbiri yakışmaz; 2019’da Giresun sandıkları patlatması gerekir, çok çalışmamız lazım” mesajı verdi.
Erdoğan,”Hanım kardeşlerimize belediye başkan adaylığı vermezler, meclis üyeliği vermezler. Buraya davet edilmemişler. Giresun’un 12 tane meclis üyesi var ama burada 4 tane var. Ben buraya gelene bakarım. Bunları çözmemiz lazım” diyerek Giresun’daki partililere tepkisini sürdürdü.

Erdoğan, İl Danışma Meclisi Toplantısı’nın ardından dışarıda bekleyenlere de hitap etmeyerek parktan ayrıldı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?