logo

reklam

ÇÖP ALANI GİRESUN GÜZELLİĞİNİ KAPATIYOR DOĞALGAZ İŞİ KABAK TADI VERİYOR !

Ekran Selami Çelebi

Giresun’un çözüm bekleyen 2 sorunu yıllardır, kanayan yara durumunda. Bugüne dek yazdıklarımızın yanında, bu iki sorun ne zaman masaya yatırılsa, türlü bahaneler ve engeller ortaya sürülüyor, geçiştirme devam ediyor.

Kaplumbağa yürüyüşüyle, çözüm ve sonuç bekleyen, çöp döküm alanı ve tamamlayamayan Doğalgaz, gündemden düşmemeye kararlı..

Görele Çavuşlu beldesinde yapımı tamamlanan, hukuk engeline takıldığı ifade edilen katı atık tesisleri, gün ışığına çıkıp, işletileceği anı bekleye dursun, tonlarca ifade edilen, kent çöpleri Aksudaki malum yerine, denizle buluşmaya devam ediyor!

Vallahi basın olarak biz yazmaktan bıktık, ama Giresun’a gelenler, turistik alanlarda bir çay ya da kahve içip, uzaktan da olsa Giresun güzelliğini görmek isteyenler, bize yolladıkları resimlerle, “ bu çöp döküm alanı buraya yakışmıyor, bu yörenin Valisi, belediye başkanı, çevre yetkililer, iktidar siyasileri yok mu, hiç mi bu bölgelere uğramıyorlar” diye soruyorlar.

Bu sorunun cevabını muhatapların vermesini istiyorum.

İcranın başındakiler onlar zira.

Tor burnundaki çay bahçesine bende gittim. Olayı yakından göreyim diye. Bahçe sahibi burasını çok güzel düzenlemiş. Harika bir yer olmuş. Mis gibi çayınızı, kahvenizi içerken, başınızı kaldırıp, karşıdaki Giresun güzelliğine bir göz atmak isterseniz, geçmişte haberlere konu olan,Ümraniye eski çöplüğünü andıran, denize Çin setti gibi uzanmış, Giresun çöp dağı!

Bu güzelliğin görülmesine izin vermiyor.

Sorduğumda; “ bu kadar yoktu çöp yığını, ama yol yapmak için molozları döktüler, Giresun’la manzara ilişkimizi hepten kestiler “yanıtını aldım.

Yazık çok yazık, çıkıp ekranlara, yazılı sayfalara turizmden dem vuruluyor, ama diğer yandan da, Giresun güzelliklerinin önü çöp dağıyla kesiliyor.

giresun çöp (2)

Ne gam!

Gelelim Doğalgaza.

Doğalgaz işi, pinpon masasına dönmüş, raketi tutan el topu nereye sektirirse, topu orada zıplıyor.

Bir semtin altından geçen şebeke hattı, üst taraftaki evlere uğramadan, bir başka bölgeye kayıyor.

Aradaki mesafeyi ölçseniz gülersiniz.

Sorarsanız, bu bölge bu yılki program da yok.

Neden diyemezsiniz, çünkü Giresun da muhatap olabileceğiniz bir yetkili bulamazsınız.

Ben haber için gittim 3 kez..

Kartımı da bıraktım, binadaki görevli bayana. (Girişten 3. Sıradaki) lütfedip arayan bile olmadı.

Bu nedenle Doğalgaz benim yanımda tarihsiz bir yatırım.

Ne zaman sonuçlanacağı meçhul.

Şimdi ki Edirne Valisi Dursun Ali Şahin bey, doğalgaz işine titizdi. Doğalgazcıları makama toplar, hesabını sorardı.

Zaten birkaç yere doğalgaz ulaştı ise, kulakları çınlasın eski Vali Dursun Ali Şahin’in eseridir.

Şahin bey gitti, doğalgaz şebeke işi de bitti!

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TİTATİK ORKESTRASI

  07 Mart 2018 Köşe yazıları

  “Her ne kadar yaşamın kendisi bir rüya olsa da rüya yaşam değildir.” Hristo Boytchev’ in yazdığı , Özgür Aydın Sanat Merkezi Oyunculuk Atolyesi nin ilk oyunu olan  Titanik Orkestrası tiyatro severlerin karşısında. Özgür Aydın Sanat Merkezinin seyirciyle buluşturduğu oyunda bir grup serserinin hiç gelmeyecek bir treni beklerken yaşadıkları serüvenler konu ediliyor. Serseriler her gün biraz daha kaygıyla trene binebilmenin yollarını ararken bir gün trenden  atılan bir sandıkla yaşamları hiç olmadığı kadar değişiyor. Var olmak ile yok olm...
 • GİRESUN’A KİMLER İHANET EDİYOR?!

  05 Aralık 2017 Giresun, Köşe yazıları

  “Giresun’un tam ortasında yükselen ucube binanın yapımına kim ya da kimler izin verdiyse Giresun’a ihanet etmişlerdir.”  “Yüksek binalar gelişmişliğin değil bencilliğin ve gericiliğin sembolüdür”  Tevfik KARA MAYIS 2017’de memlekete gittiğimde bir de Giresunspor’un bir maçını izleyeyim dedim ve stadyuma girdim. Basın tribününde yerimi aldım. Aldım almasına da karşımda kibrit kutusu gibi yükselen  u...
 • RIZA OLAYI…

  19 Kasım 2017 Köşe yazıları

  Aralarında organize kirli ilişkiler olduğu yönünde ciddi iddialar olan bu kişileri 'ucu nereye giderse gitsin' eğer biz yargılasaydık, muteber kişi kabul edip aklamasaydık her şey farklı olurdu... Örneğin ABD'nin bu kişiler üzerinden elde ettiği istihbari bilgileri tehdite dönüştürmesine, ülkemize dönük emperyalist projelerini uygulatmak için uyguladığı baskılara ve onursuzlaştırmaya boyun eğmezdik.  Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, köklü bir dışiş...
 • SUÇSUZLUK VE CEZASI

  14 Ekim 2017 Köşe yazıları

  İçeriğine girmeyeceğim. Özeti şu… Nurettin Canikli’nin Fetullah Gülen’e ABD’de oturum izini alması için açılan davanın duruşmasında bir gurup milletvekili ile birlikte kefil olması, FETÖ’den aranan bir şahısa ait AKP il binasına 15 Temmuz sonrası Canikli’nin ve Cumhurbaşkanının pankartının asılmasına ilişkin yaptığım iki haber nedeniyle hakkımda açılan dava sonuçlandı.   Herkes yapmıştı, ulusal, yerel medya... Ama dava bana açıldı.  ...