GiresunSpor

ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN DİYE…

Bridge to Turkey (Türkiye’ye Köprü Vakfı) ve Bisikletliler Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Karadeniz Bisiklet Turu Hopa’dan başladı. 14 günde tamamlanması planlanan 1400 kilometrelik tura katılan aralarında Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen 5 Türk vatandaşı bisiklet severlerinde bulunduğu kafile Giresun’da Belediye Başkanı Kerim Aksu tarafından karşılandı.

Bisikletliler Derneği Genel Başkanı Murat Suyabatmaz, Hopa-İstanbul bisiklet turu ile bisiklet sporunu ve kullanımını sevdirmeyi, aynı zamanda yardım kampanyasına ilgiyi artırmayı hedeflediklerini belirterek “  Amerika’da yaşayan Türk vatandaşları kendi aralarında Türkiye’ye bir yardım köprüsü oluşturmak için bir vakıf kumuşlar.  Her yıl kendi aralarında çeşitli etkiliklerle para topluyorlar.Elde edilen gelirle her yıl Türkiye’deki dağ köylerindeki muhtaç çocuklara bot ve mont yaptırıp, kışın başlangıcında  okullar açılırken dağıtıyorlar. Bu projeye dikkat çekmek amacıyla da bir grup bisikletle yolculuk planladılar. 16 gün sürecek bir yolculuk. Hopa’dan başladı İstanbul’a kadar sürecek.”

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, çocukların üşümesini istemeyen yardımsever  bisikletçileri karşılayarak, dünyanın en kaliteli fındığı olan Giresun Kalite Fındık hediye etti. Başkan Aksu” Giresun’a hoş geldiler. Belediye olarak bisikleti sevdirmek, yaygınlaştırmak için her türlü katkıyı sağlıyoruz. Her ne kadar coğrafyamız uygun olmasa bile en azından dolgu alanlarında, şehrin muhtelif bölgelerinde bisikleti Giresun’da ki çocuklarımıza ve gençlerimize sevdiririz. Kuzey Avrupa’nın birçok bölgesi çok yağışlı olmasına rağmen bisiklet kullanımı çok fazla. Tabii insanların işlerine giderken bile bisiklet kullanmaları çevre içinde çok önemli.Sağlık ve çevre için  bisikleti yaygınlaştırmak ve teşvik etmek lazım.  Ülkemizde de bu bilinç yeni yeni oluşmaya başladı. Bisikletliler Derneği ile ortak proje yapmaya hazırız “ dedi.

0nx9k5p1ios0fov2d59alp

 

FINDIK VE EŞSİZ DOĞA GİRESUN’ DA

ABD’den gelen misafirlerin “ insanlar neden Giresun’a gelmeli” sorusunu yanıtlayan Belediye Başkanı Kerim Aksu “ Dünyanın en kaliteli fındığı Giresun Kalitedir. Kiraz dünyaya Giresun’dan yayılmıştır. Bizim yaylalarımız hem doğa harikası, hem de doğal klimadır.Sularımız içmeye değerdir. Burada yanarsınız, 45 dakika sonra  yaylaya çıkınca üşürsünüz. Birde dünyanın en sıcakkanlı insanlarını Giresun’da bulursunuz. Denizimizde turistlerin tercih nedenidir. Birde Giresun mutfağı denenmeye değer özel bir mutfaktır.Doğadaki bir çok ot bizde yemek olur.  Yetmez mi bunlar “ diye cevap cerdi. Başkan Aksu, yardım kampanyasına ve dernek çalışmalarına Giresun Belediyesi olarak destek sözü verdi.

 

Bir yorum

  1. Keşke sahil boyunca adam gibi bisiklet yolu yapsalarda adam gibi bisiklet sürsek kaldırımda yayadan sürülmüyor yolda sürsek arabadan dolayı kelle koltukta gidiyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir