Giresun

ÇOBAN ATEŞİ GİRESUN’DA DA YANIYOR

Eski Bakan Rıfat Serdaroğlu ve arkadaşları öncülüğünde platform olarak kurulan ve bir süre önce partileşme sürecine dönüşen Çoban Ateşi Hareketi, Giresun’da da örgütlenme çalışmaları başlatıyor.  Bu amaçla bugün ilimize gelecek olan heyetin çeşitli kişi ve kuruluşlarla bir dizi görüşmeler ve toplantılar yapacakları öğrenildi. Heyette Çoban Ateşi Hareketi Karadeniz bölge Sorumlusu Eyüp Demir de yer alıyor. Demir, hareketin Giresun örgütlenme sorumluluğunu üstlenen kişileri de kısa sürede açıklayacaklarını ve daha sonraki bir zamanda Rıfat Serdaroğlu’nun da Giresun’a geleceğini söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerine ve Atatürk ilkelerine sahip çıkma sözüyle yola çıkan Çoban Ateşi Hareketi’nin kadroları içinde Cumhuriyetçi, Atatürkçü ve milliyetçi camiadan çok sayıda isim de yer alıyor.

Hareketin öncülüğünü yapan Rıfat Serdaroğlu amaçlarını “Çoban Ateşi Hareketi olarak Atatürk ve Cumhuriyet konusunda çok hassasız. Yaklaşık 1 buçuk yıldır çok sayıda il ve ilçede örgütlendik. Kısa bir süre sonra partimizi kuracağız. Kendim de dahil olmak üzere eski siyasetçi arkadaşlarımdan hiçbiri aktif görev almayacak. Kılavuzluk edeceğiz.

Parti yönetiminin çoğunluğu gençler ve kadınlardan oluşacak. Genel Başkanlarını da kendileri seçecekler. Sağ sol demeden her görüşe açığız. Vatan ortak paydasında Anayasamızın ilk 6 maddesini kafasına yerleştiren herkese gönlümüz ve kapımız açıktır. Yeter ki ülkemizi aydınlığa çıksın.” Sözleriyle değerlendirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir