GiresunUlusal

MURAT BEKTAŞ, DELEGE ÇİZİĞİYLE HAKİM KURASIYLA KOLTUKTA

CHP’nin hafta sonu yapılan merkez ilçe kongresinde, iki başkan adayının oylarının eşit çıkması ve yönetimle kurultay delegelerinin çiziklerle kesinleşmemesi üzerine yaşanan kriz, kısmen de olsa sonuçlandı. Başkan seçilen Avukat Murat Bektaş 16 kişilik yönetimi kurayla belirlendi. Yönetime diğer aday Ahmet Nejat Karaibrahim’in listesinden 6 kişi girdi. 

İlçe seçim kurulunda hakim huzurunda yapılan kurayla Murat Bektaş’ın başkanlığı ve listesi kesinleşti. Önceki merkez ilçe başkanı Hakan Türker,  kura dışı kalırken, Kerim Aksu, kurayla il kurultay delegesi seçilebildi. 

KOLTUK BEKTAŞ’IN, YÖNETİM VE İL KURULTAY DELEGELERİ RAKİPLERİNİN 

Bektaş başkanlığındaki yönetim; Özcan Konal, Tahir Yetimoğlu, İlyas Palak, Yılmaz Dural, Emin Can Karaca, Gökhan Şenyürek, Erdoğan Alkın, Abdullah Şenay, Ziya Pekdemir, Seher Özdemir, Safiye Kılıç, Alp Kaan Birleş, İlkay Turhan, Özkan Oksal, Gültaze Işık, Havva Yılmaz isimlerinden oluştu. Listeye kura sonucunda Ahmet Nejat Karaibrahim’in listesinden 6 kişi girdi.
İl kurultay delegeleri de kura çekilerek belirlendi. Yenilen 72 kişilik listede de çoğunluğun Bektaş’a karşı isimlerden oluştuğu görüldü.
 KERİM AKSU VE ADAYI NE YAPACAK? 
Bilindiği gibi seçimde, Giresun siyasi tarihinde bir ilk yaşandı. Başkan adayları Av. Murat Bektaş ve Ahmet Nejat Karaibrahim’in listesi 113 er oy aldı. Karaibrahim’in ismini çizen 3 üye, buraya diğer listenin başkan adayı Murat Bektaş’ı yazdığı için, Bektaş seçimi kazanmış sayıldı. Bektaş’ın yönetim listesinde yer alan isimlerin de çoğu çizilerek karşı listeden başka isimler yazılmıştı.
Bu duruma göre, delegeler Kerim Aksu’nun adayı olarak bilinen ve O’nun yaptığı listeyle seçime giren Bektaş’ı da, diğer aday Karaibrahimin de başkanlığını onaylamadığını, listelerini çizerek tepkisini göstererek ortaya koymuştu.
İlçe kongresindeki seçimlerde gönlünden geçen il başkanlığı için adeta prova yapan, ancak delegeden kırmızı kart yiyen Kerim Aksu’nun, nasıl bir strateji izleyeceği merak edilirken, Murat Bektaş’ın kurayla seçilen yönetimle çalışamayacağı için istifayı da gündemine aldığı ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir