GiresunManşet Üstü

ÇITLAKKALE MAHALLESİ NEDEN KAYIYOR?..

Çıtlakkale Mahallesi 26 evler arkasında bulunan 127 Nolu sokaktaki toprak kayması sürüyor. Mahalle halkı tedirgin. Kaymanın nedeninin bölgeye yapılan gençlik merkezi inşaatından kaynaklandığı kesinlik kazanıyor. Merkezin inşaatı öncesinde zemin etüdü yapılıp yapılmadığı ise bilinmiyor.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne ait Teknik Personel arazi üzerinde incelemede bulunarak olayın boyutlarını tespit etmek amacıyla jeolojik ve jeoteknik etüt raporu hazırlanması çalışmaları başlattı.

indir

Müdürlüğe bağlı ekiplerin yaptığı ilk değerlendirmede, kaymanın Gençlik Merkezi inşaatındaki mevcut istinat duvarlarının zemine yük getirmesinden kaynaklandığı belirtilerek, “bu nedenle istinat duvarları zemine yük getirmemesi için yeniden bir değerlendirme yapılarak, fore kazıklı istinat duvarı çözümü değerlendirilecektir” denildi.

Zemindeki hareketlilik durdurulmadan bir çalışma yapılmaması da ilk bilgide yer aldı.

Yapılan açıklamada, “Etüt raporuna bağlı olarak üretilecek çözüm yolları en kısa sürede hayata geçirilerek ilgili birimlerle koordinasyon içinde çalışılmakta olup Sayın Valimiz Hasan Karahan’ın verdiği talimatı doğrultusunda olay an ve an takip edilmektedir” denildi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir