logo

reklam

CİBBANLIYORUM…

Başbakan Binali Yıldırım, Trabzon’un fahri hemşerisi.

Bu ilde geçtiğimiz hafta düzenlenen mitingde,  14 yıl boyunca Trabzon’a 14 katrilyon yatırım yaptıklarını söyledi.

Tek tek saydı: 2610 tane derslik, 6 bin 500 konut, 13 tane hastane, 118 km bölünmüş yol,70 tane köprü ve viyadük…

“Sizlere hizmet borcumuz var” diye devam ederek, bundan sonra gerçekleştirecekleri hizmetleri de anlattı.

2023’e kadar demiryolu, Kanuni Bulvarı’nın tamamlanması ve Akyazı’ya 30 km’lik güzergahla 800 milyon Tl'lik projeyle bağlanması, şehir hastanesi, stadyumun tamamlanması, ikinci üniversite, 4 tane katlı kavşak, Zigana’ya iki tünel…

Havaalanı da yenilenir, pisti uzar eminim.  

Aynı gün aynı saatlerde ise Giresun’da da tören vardı.  Başbakan Yardımcısı Sayın Nurettin Canikli, protokolle birlikte; kapanmasına ve satılmasına, hülle yoluyla geri alınmasına (satış: 5, geri alış, 69 milyon) vesile olduğu şehrin en önemli sanayi kuruluşu SEKA’nın arazisine, kimsenin beğenip almadığı TOKİ konutlarından sonra Çotanak Arena ve yüzme havuzu temeli atıyordu.

Temel atma aslında Atatürk Stadyumu, Olimpik Yüzme Havuzu ve 19 Eylül Spor Salonunun yıkma  ve buradaki arsalara el koyma sürecinin başlaması anlamına geliyor.

Allah fakire eşeğini kaybettirip buldururmuş da sevindirirmiş ya, o hesap. Atatürk’ü, 19 Eylül’ü, havuzu kaybettik üzüldük, Arenayı verdiler sevindik.

Hem zaten iş, aş, yol, yoksulluk, göç, su, elektrik, sağlık, üniversite,fındık filan önemli değil…

Tek ihtiyacımız Arena aslında.  
Ortasına geleceğimizi koyduk, boğazlamaya gladyatörlerde hazır zaten, oturup izliyoruz. Hayırlı ve de uğurlu olsun. Yatırım yapanların elleri dert görmesin.
Sadece Trabzon’la Giresun arasında bir kıyaslama yaparak, bürokratlarımızla, iktidar milletvekillerimizle ve diğer bilumum zevatla gurur duyma veya utanma tercihini sizlere bırakıyorum.

“Yeni bir Giresun kuruluyor”… Cibban…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?