Giresun

CHP’YE ADAYLIK BAŞVURULARI BAŞLADI

1 Kasım’da yapılacak genel seçimlerde CHP’den milletvekili aday adayı olmak isteyenler için başvurular bugün başladı.Aday adayı olmak için sabah saatlerinden itibaren parti genel merkezine gelenler, ücretlerini yatırdıktan sonra parti girişine kurulan stanttan dosya alıp başvuruda bulunuyor.
Milletvekili listelerinin, genel merkez tarafından belirlenmesi öngörülen CHP’de aday adaylığı başvuruları, 7 Eylül Pazartesi saat 17.00’de sona erecek. Adaylık başvurusunda bulunan kadın ve gençlerden 2 bin 500 lira, diğer adaylardan ise 5 bin lira ödenti alınıyor. Engelli adaylardan herhangi bir ödenti talep edilmiyor.
7 Haziran seçiminde CHP’den aday olanlar da başvuru belgelerini CHP Genel Merkezi’ne ulaştırıyor.

KILIÇDAROĞLU BİR KERE DAHA AÇIKLADI

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu son yaptığı açıklamada da 7 Haziran’da önseçimle seçilerek milletvekili olmuş milletvekillerine bir kez daha güvence verdi. Kılıçdaroğlu, bu konuda şunları söyledi:”Kampanyamızda yeni ve güzel şeyler göreceksiniz. Güzel sürprizlerimiz olacak. Hiçbir partiyle didişmeyeceğiz. Milletvekili listelerini yüzde 99.9 değiştirmeyeceğim. Milletvekilleri parlamentoda yemin etme dışında faaliyette bulunmadılar. Parti üyelerimiz de bunlar acaba parlamentoda kendilerine verdiğimiz görevi yeteri kadar yerine getirdiler mi getirmediler mi diye bir kanaate de sahip olamayacaklar. O nedenle onları değiştirmemiz de etik olarak doğru değil. İlke olarak, bizim YSK’ya başvurup da ‘ön seçim yapmayalım’ dememizin sebebi buydu”

.CHP’NİN GİRESUN LİSTESİ NASIL OLACAK?

Öte yandan bu açıklama sonrasında Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nun 1.sıradaki yeri kesinleşirken, listenin yeni müracaatlar sonrasında nasıl olacağı merak ediliyor. Bilindiği gibi CHP listesinin 2.sırasında yer alan Selahattin Karaahmetoğlu, “aday değilim”diye açıklama yaparak bir anlamda listedeki yerinden istifa etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir