GiresunManşet Üstü

CHP’NİN ECZACI BÜLENT ABİSİ YOLA ÇIKIYOR

Eczacı Bülent Yener Bektaşoğlu, milletvekili aday adaylığına hazırlanıyor. Alınan bilgilere göre Bektaşoğlu, önümüzdeki günlerde CHP Genel Merkezi’ne giderek gerekli belgeleri sunarak aday adayı olacak.

ÖNSEÇİMİN FAVORİSİ….
Bektaşoğlu’nun müracaatının ardından bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulunacağı ardından da örgüt içi çalışmalara başlayacağı öğrenildi.  
DSC_4945

CHP’nin toparlayıcı, birleştirici gücü olarak tanımlanan ve sadece parti tabanında değil,  Giresun’da toplumun her kesimi tarafından sevilen ismi Bülent Yener Bektaşoğlu’nun adaylığı olumlu karşılanırken, önseçimin favorilerinden birisi olacağı da tahmin ediliyor.

Bektaşoğlu, 2011 genel seçimlerinde de CHP listesinde yer almış, 3.sırada olmasına rağmen seçim çalışmalarına aktif olarak katılarak takdir edilmişti.

CHP ÖNSEÇİMLE LİDER SULTASINA SON VERİYOR
CHP’de adaylık başvuruları 24 Şubatta sona erecek, ardından da yaklaşık 7 bin dolayında üyenin katılımıyla, 29 Martta aynı gün bütün ilçelerde hakim gözetiminde önseçim yapılacak. Üyeler listelerde en az üç isme oy verecekler ve böylece liste sıralaması en çok oy alandan başlayarak kesinleşmiş olacak ve o liste geçerli olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir