AktüelGiresun

CHP’LİLER ÇAKICI SALDIRISINA NE DEDİ?

Bir süre önce af yasasıyla cezaevinden çıkarılan organize suç örgütü yöneticisi Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik ağır hakaret ve tehditvari sözleri tüm Türkiye’de gündem olmaya devam ediyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Çakıcı savunması ülkücü, dava arkadaşım diye nitelendirmesi tartışmaları alevlendirdi.

CHP'LİLER ÇAKICI SALDIRISINA NE DEDİ?

CHP Genel merkezin açıklamasından sonra çok sayıda il örgütü kişi ve kuruluş açıklamalarla Kılıçdaroğlu’na sahip çıkarken, Bahçeli-Çakıcı birlikteliğine tepki gösteriyor.

Giresun’da ise, CHP il ve ilçe örgütlerinden, kadın, gençlik kollarından genel başkanlarına yönelik hakaretlere yönelik cılız tepkiler var. CHP’den henüz basına ve kamuoyuna dönük bir açıklama yapılmaması dikkat çekiyor.

CHP’lilerin sosyal medyadan yaptıkları açıklamalar şöyle:
Milletvekili Necati Tığlı: Haramilerin saltanatını yıkacağız. Her firavunun vardır bir Musa korkusu..
Önceki dönem CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu: Siyasi iktidarın ve özellikle ortağının ısrarlarıyla mahkum olduğu suçlar affedilerek cezaevinden çıkarılan organize suç örgütü elebaşısının, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaretlerini ve tehditlerini kınıyorum.
Bu suçun cezasız kalmamasını diliyorum.

CHP'LİLER ÇAKICI SALDIRISINA NE DEDİ?İl başkanı Fikri Bilge: Hiçbir mafya bozuntusunun tehditine pabuç bırakacak değiliz!
Haklıyız ve halkın yanındayız.
CHP Genel Başkanını tehdit etmek Cumhuriyeti tehdit etmektir.
Herkes haddini bilecek.
Asla yalnız yürümeyeceksin Sayın Genel Başkanım

Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş: Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü başlayıp biten süreli bir yürüyüş değildi.
Tüm baskı ve engellemelere rağmen bugün devam ediyor, yarın da devam edecektir

Önceki dönem belediye başkanı Kerim Aksu: Ülkemizi, Cumhuriyetimizi kuran Partimizin Genel Başkanına yapılan hakaret kabul edilemez.
CHP'LİLER ÇAKICI SALDIRISINA NE DEDİ?BURAK BEKTAŞOĞLU: TEHDİTLER BİZİ YILDIRAMAZ, GENEL BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ
CHP önceki dönem merkez ilçe başkanı Burak Bektaşoğlu da sosyal medya hesaplarından Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıları kınadı. Bektaşoğlu, facebook ve Twiter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Nereden ve kimden gelirse gelsin; baskılar, tehditler, şantajlar, karalamalar, hapisler, cezalar, bizi yıldırmaz, Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan, Cumhuriyet ve demokrasi mücadelemizden döndüremez.
İktidar ve ortağının cezaevinden çıkarıp saldığı organize suç örgütü liderinin Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaret ve tehditlerine de papuç bırakacak değiliz.
Şiddetle kınıyoruz.
Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayız”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir