GiresunUlusal

CHP’LİLER BU SEFER DE ESPİYE’DEN İKTİDARA YÜRÜDÜ

CHP Milletvekili Adayları Bülent Bektaşoğlu, Selahattin Karaahmetoğlu, İbrahim Akgün, Basri Gürsoy, İl Başkanı Sinan Kitapçı, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Espiye İlçe Başkanı Hicabi Mert, kadın kolları, gençlik kolları, partililer ve vatandaşlar Espiye’de iktidar yürüyüşü yaptı

 

 

enymBİR GARİP UYGILAMA….KAYMAKAMLIK ADAY ADAYLARININ KONUŞMALARINI YASAKLAMIŞ!…

İktidar yürüyüşü  için toplanan vatandaşlara sadece  2. Sıra adayı Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu hitapettti.Bu durumu eski milletvekili Eşref Karaibrahim , CHP'lilere mikrofondan, "seçim yasağı yüzünden konuşma yasak. Ama millevekilimizin dokunulmazlığı var, sadece o konuşacak" sözleriyle açıkladı. 

DSC_9918

KARAAHMETOĞLU:KAÇAK SARAYIN KAYNAĞI SİZE AKTARILACAK

Karaahmetoğlu konuşmasında, 8 Haziran’da Türkiye’ ye güneş doğacağını belirterek ; “ 8 Haziran’da CHP iktidara gelecek, halkın iktidarı, sizin iktidarınız gelecek. Emekliler size sesleniyorum. Yıllarca çalıştınız, emek verdiniz, emekli oldunuz. Yaşamınızı onurlu bir şekilde sürdüreceksiniz.  En az emekli maaşı 1.500 Lira olacak. Bayramda torunlarınız geldiğinde rahatlıkla harçlık verebileceksiniz. İki bayramda birer maaş ikramiye alacaksınız. Sömürülen, emeği çalınan işçi kardeşlerim. Taşeron sona erecek. Asgari ücretten vergi alınmayacak. Türkiye dünyada 19. Büyük ekonomi.  Yoksullukta 69. Sırada. Ülkemiz zengin, halkımız fakir. Çünkü bu iktidar kaynakları sermayeye, zengine akıtıyor. Bu iktidara hep birlikte dur diyeceğiz. Kaçak sarayların kaynağı sizlere geri verilecek. “ dedi.

DSC_9932Birinci sıra adayı Bülent Bektaşoğlu yaptığı değerlendirmede, vatandaşın AKP iktidarından bıktığını her seçim bölgesinde gördüklerini,  Espiye’de CHP’nin birinci parti olacağını belirterek, centilmence bir seçim çalışması yürüttüklerini, bu defa halkın CHP’yi destekleyeceğinin sinyalini çok güçlü aldıklarını söyledi. Bektaşoğlu, “ Bizleri siz seçtiniz. Bizler sizin adınıza Meclise gideceğiz. Sizin için çalışacağız. Bu defa kendinize oy verin “ dedi.

Belediye Başkanı Kerim Aksu ise; halkın yapılanları yakından takip ettiğine vurgu yaparak, işçinin, emeklinin, memurun, çiftçinin, esnafın , öğrencinin, kısacası halkın yanında olan CHP’nin birinci parti olarak iktidara geleceğini seçim meydanlarının CHP iktidarının müjdesini verdiğini sözlerine ekledi. 

DSC_9991

Yürüyüş sonrasında Belediye Başkanı Kerim Aksu, CHP adayları Bülent Bektaşoğlu ve İbrahim Akgün, işyerlerini  ziyaret ederek seçimlerde destek istediler.Aksu ve Bektaşoğlu, Kavaklı Park isimli yerde halkın yoğun ilgisiyle karşılaştılar. DSC_0020Vatandaşlarla konuşan Bülent Bektaşoğlu, "Giresun'un her tarafında Espiye'deki gibi ilgi görüyoruz. Bu bize moral veriyor. AKP'nin gidişini, eriyerek yok oluşunu hep birlikte göreceğiz. Ülkemize yaşattıkalrı bu kabus sona erecek. Yaşanacak Türkiye'yi, Yaşanacak Giresun'u oylarımızla kuracağız" dedi. 

DSC_9979

AKP'Lİ BAŞKANDAN CHP ADAYLARINA SICAK KARŞILAMA 

Aksu ve adaylar Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere'yi makamında ziyaret ettiler. Adaylara başarılar dileyen Karadere, "belediye başkanı olarak Giresun'u Ankara'da temsil edecek milletvekilleriyle çalışacağız. Giresun olunca parti söz konusu olmaz" şeklinde konuştu. 

DSC_0017

Espiye’de seçim bürosu açılışı ve yürüyüşe, CHP eski milletvekili Mehmet Işık, 2011'de milletvekili adayı olan Aykut Gezmiş, partide yöneticilik yapmış bazı isimler ve aday adayları katıldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir