logo

reklam
21 Kasım 2016

CHP’Lİ KADINLARDAN ÇOCUK İSTİSMARINA TEPKİ

CHP Giresun İl Kadın Kolları Başkan Fatma Demiroğlu, “Biz CHP’li kadınlar, tacizi, tecavüzü, çocuk istismarını aklamanıza asla izin vermeyeceğiz"dedi.

Demiroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, AKP iktidarında her geçen gün kadını yok sayan yasalarla, önergelerle karşı karşıya kaldıklarını belirtti. “AKP’yi samimi olmaya davet ediyoruz” diyen Fatma Demiroğlu, açıklamasında şunlara yer verdi:

 “Sokaklarda tecavüze idam diye çığırtkanlık yapıyor, mecliste tecavüze indirim istiyorsunuz,  tecavüzcüyü ödüllendiriyorsunuz. Tecavüzü ve çocuk evliliklerini normalleştiriyorsunuz.Tecavüzcüyü ödüllendirip, hayat boyu tecavüz edebilmenin yolunu açıyorsunuz. Tecavüzler, tacizler, AKP hükümetinin koruması ile her geçen gün giderek artmaktadır. AKP’nin bu önergesi ile çocuk cinsel istismarı başta olmak üzere zorla erken evlendirilmelerin önü açılmaktadır. 

İnsan olan herkesin vicdanını yaralayan bu önerge derhal geri çekilmelidir. Düşünsenize; vücudunuzda, aklınızda, yüreğinizde kara bir leke bırakan adamla evlenmek zorunda kalacaksınız. Bu, ahlakla, vicdanla açıklanabilecek bir durum değil iken, yasa ile meşru hale getiremezsiniz. Yasalar, ahlaka ve toplum vicdanına aykırı olamaz. Mağdurun suçluyla yaşamasının sonucu oluşacak onarılmaz yaralarını sarmaya yasalarınızın gücü yetecek mi?

 Biz CHP’li kadınlar, tacizi, tecavüzü, çocuk istismarını aklamanıza izin vermeyeceğiz. Bu nedenle; tacizi ve tecavüzü meşrulaştıran AKP’nin önergesine hayır demek için, yeter artık. Tacizi tecavüzü meşrulaştırma, önle durdur, demek için, sadece kadın olma paydasında bu mücadelede ben de varım diyen bütün kadınları, sivil toplum kuruluşlarını ve dernekleri bugün Meclis Dikmen kapısında buluşmaya çağırıyoruz. Yarın çok geç olabilir. Sen yoksan bir eksiğiz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?