Giresun

CHP’Lİ KADINLARDAN AKP’Lİ KADINLARA ÇAĞRI

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Demirağ, AKP’li kadınların CHP Genel merkezi önünde yaptıkları gösteriyle Aileden ve Kadından Sorumlu Bakanları Sema Ramazanoğlu’na sahip çıkmalarını,”kuru gürültüyle ayıp  örtme”olarak nitelendirdi.

Demiroğlu açıklamasında şu görüşleri dile getirdi: “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, “çocuklara sahip çıkın, vakıflara değil, Valisi konuşmuyor, Milli Eğitim Bakanı konuşmuyor, Aile Bakanı birilerinin önüne yatmış durumda o zaten hiç konuşmuyor” demiş.

         45 çocuğa tacizin konuşulduğu, sorumluların ve yetkililerinin sessiz kaldığı, üstelik Aile ve Kadından sorumlu bakanın , “bir defa böyle bir şey olması kurumumuzun saygınlığını zedelemez” söylemi karşısında, insanların, onlarca çocuğun ve ailenin canını yakan bu konuda Genel Başkanımız duyarlılık göstermiş, “EY YETKİLİLER ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM” demiş. Hakaret bunun neresinde, kadına olumsuz söylem bunun neresinde…

         Sizin bakanınız Rıza Zarrab için “sana kimse bir şey yapamaz, ben senin önüne yatarım” dediğinde bunu cinsiyetçi bir söylem olarak algılamadınız, hatta alkış tuttunuz. İşinize gelmeyince mi cinsiyetçi söylem?

         Asıl, 45 çocuğumuza tacizde ayaklanacaktınız, o zaman feryat edecektiniz. Ensar Vakfına, Taciz olayına sahip çıkan Bakanınız için ayaklanacaktınız, böylesi bir suça sessiz kaldınız, bugün bu davranışınızla bu suça bir kez daha ortak oldunuz. Çocuklarımız baş tacımızdır, onların taciz ve tecavüzle anılması, adlarının yan yana gelmesi biz kadınlar, biz anneler, insan olan için herkes için katlanılmazdır.

         Bu siyaset üstü bir konudur, bütün kadınların, bütün annelerin ortak AMASIZ, FAKATSIZ birleşmesi, tek ses, tek yürek olması gereken bir durumdur.

         CHP’li kadınlar olarak buradan sesleniyoruz;

         Çocuklarımıza karşı yapılan her türlü istismara karşı BİZ SET OLACAĞIZ.

         Bu yaptığınız insanlığa da, kadınlığa da, hele hele anneliğe de sığmadı. Biz çocuklarımızın da Genel Başkanımızın da sonuna kadar arkasındayız, kuru gürültüyle suçunuzu bastıramazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir