GiresunSiyaset

CHP’Lİ ESKİ VEKİLLER GÜVENOYU KURULTAYI İSTİYOR

Toplantı sonrası yayımlanan bildirinin tam metni şöyle: “Yarın 9 Eylül. Dolayısıyla 95 yıllık partimizin seneyi devriyesi. 95 yıllık geçmişe saygı emperyalizme karşı duruşumuza ve misyonumuza sahip çıkmak adına ve geleceğimizi umutla kurmak için aşağıdaki düşüncelerimizi kamuoyu ve partili yoldaşlarımızla paylaşıyoruz.

Önümüzdeki Yerel seçimler yeni bir siyaset anlayışının ve yurtsever bir demokrasi mücadelesinin başlatılması için bir fırsat olarak değerlendirilmelidir.
Umudunu ve güvenini yitirmiş olan, demokrasiye, Atatürk İlke ve devrimlerine bağlı, Cumhuriyete inanan geniş halk kitlelerinin öncelikli beklentisi güven ve başarıya olan inancın yeniden tesis edilmesidir.

CHP'Lİ ESKİ VEKİLLER GÜVENOYU KURULTAYI İSTİYOR

Yerel seçimlerde aday belirleme yetkisi, kendi parti tabanının güvenini kaybetmiş bir CHP Genel başkanına ve önceki dönem ve bu dönem MYK üyelerinin insiyatifine bırakılamaz.Adaylar mevcut yönetimce belirlendiği takdirde Yerel seçimlerin yeni bir hayal kırıklığına yol açması ve seçmenin protestosuna veya boykotuna maruz kalması kuvvetle muhtemeldir.

Özellikle CHP’ye oy veren seçmen ve partililer sandığa gitmek istemediklerini ve oy vermeyeceklerini dillendirmekten kaçınmamaktadır.

Bu nedenler ve gerekçelerle;

CHP ve yönetimi, tarihsel sorumluluğunu yerine getirerek , 24 haziran seçim sonuçlarını değerlendirmek , seçmenlerinin ve parti tabanının güveni ve desteğini almak için , Genel Başkanın çağrısıyla bir GÜVENOYU KURULTAYI’nı derhal toplamalıdır.

Partinin, umudu ve inancı kırılmış seçmenle bağını tekrar kurabilmesi için Yerel seçimlerde partinin adayları hem belediye başkanı hem belediye meclis üyesi hemde il genel meclisi üyesi adayları kayıtsız ve şartsız olarak hakim huzurunda parti üyeleriyle yapılacak önseçimle belirlenmelidir. Adayların halkla bütünleşmesi, halkın desteğini alabilmesi ve toplumda adayların ve partinin heyecan yaratabilmesinin tek ve mutlak koşulu önseçimdir. Önseçimden çeşitli gerekçelerle kaçmak, telafisi mümkün olmayan sonuçlara yol açacaktır.

GÜVENOYU alınmaz ve Önseçim yapılmaz ise yerel seçimlerdeki sonuçların tüm sorumluluğu Parti yönetimine ait olacaktır.

CHP örgütünün kantarında her zaman başarısını kanıtlayıp bunu gururla ve onurla taşıyan , her şartta halkın arasında olarak partimizin ilkelerini sonuna kadar savunan bizler , Cumhuriyete ve Demokrasiye olan inancımız gereği, ülkenin CHP’ye olan ihtiyacını da gözeterek yapılacak yanlışlardan dönülmesi için bu tarihsel uyarıyı yapmayı bir borç bildik.

9 Eylül Kuruluş günümüz kutlu olsun.

ÖNEMLİ İSİMLER KATILDICHP'Lİ ESKİ VEKİLLER GÜVENOYU KURULTAYI İSTİYOR

Daha önce Muharrem İnce’yle birlikte hareket eden ekibin ilk toplantısına, katılan isimler şunlar:

Metin Lütfi BAYDAR –   24, 25 ve 26.Dönem CHP Aydın Milletvekili,Bülent BEKTAŞOĞLU –  25 ve 26. Dönem CHP Giresun Milletvekili,Tur Yıldız BİÇER  –  25 ve 26. Dönem CHP Manisa Milletvekili,M. Hüsnü BOZKURT  –  25 ve 26. Dönem CHP Konya Milletvekili, Mevlüd DUDU  –  24, 25 ve 26. Dönem CHP Hatay Milletvekili, Namık HAVUTÇA  –  24, 25 ve 26. Dönem CHP Balıkesir Milletvekili, Niyazi Nefi KARA-   25 ve 26. Dönem Antalya Milletvekili, Emre KÖPRÜLÜ –  24, 25 ve 26. Dönem Tekirdağ Milletvekili, Mazlum NURLU –  25 ve 26. Dönem Manisa Milletvekili , Bülent ÖZ –   25 ve 26 .Dönem Çanakkale Milletvekili, Ali ÖZCAN-   25 ve 26. Dönem CHP İstanbul Milletvekili, İbrahim ÖZDİŞ-  19, 25 ve 26. Dönem CHP Adana Milletvekili, D. Fikri SAĞLAR Eski Kültür ve Devlet Bakanı- 17,18,19,20,25 ve 26 Dönem Mersin Milletvekili, Şerafettin TURPÇU – 25 ve 26. Dönem CHP Zonguldak Milletvekili, Mehmet TÜM- 25 ve 26. Dönem CHP Balıkesir Milletvekili, Elif Doğan TÜRKMEN –  25 ve 26. Dönem Adana Milletvekili, Akın ÜSTÜNDAĞ – 25 ve 26. Dönem CHP Muğla Milletvekili, Gaye USLUER – 25 ve 26. Dönem CHP Eskişehir Milletvekili, Muhammed Rıza YALÇINKAYA –  23,24,25,26. Dönem CHP Bartın Milletvekili, Necati YILMAZ-  25 ve 26. Dönem CHP Ankara Milletvekili

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir