GiresunManşet Üstü

BEKTAŞOĞLU:”YOLSUZLUKLARI UNUTTURMAYACAĞIZ”

CHP’nin yurt çapında başlattığı 17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası etkinlikleri kapsamında bir basın toplantısı düzenleyen CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu, “bu önemli günü halkımıza unutturmayacağız. Yolsuzluklardan dolayı yoksulluğa mahkum edilen halkımız bunları unutmamalıdır.” dedi.

“Hem laik, hem Müslüman olunmaz diyene soruyoruz; hem Müslüman, hem hırsız olunur mu?” diyen Bektaşoğlu, şunları söyledi:”Bir yolsuzluk ve rüşvet olayı ortaya çıktığında bütün dünyada halkın vicdanını dinleyen siyasiler sorumluları bulur ve cezalandırmak için çabalarlar. Ancak bizim ülkemizde darbe edebiyatı, mağdur edebiyatıyla olayların üstünü örtmek istediler. Önce paniklediler, sonra çete var dediler. Yüzlerce bürokrat, savcının, binlerce polisin görev yerini değiştirdiler. Olaylarda önceden haberimiz olsun diye adli kolluk yönetmeliğini değiştirdiler. HSYK yapısını değiştirerek tüm yetkilerini Adalet Bakanına dolayısıyla Başbakana bağladılar. Yani hesap soracakları yerde hukuk ilkelerinin dışına çıkarak yolsuzluk ve rüşvet olayını ortaya çıkaranları cezalandırma politikasına giriştiler. Şu algıyı oluşturmaya çalıştırdılar; biz temiz bir hükümetiz. Kirli çamaşırlarımız ortaya çıkmış olabilir ama bunlara inanmayın. Bunlar faiz lobisinin, paralel devletin, Türkiye'nin gelişmesinden rahatsız olanların lobisi yaptı demeye getirdiler. Fakat yolsuzluklardan dolayı yoksulluğa mahkum edilen halkımız bunları unutmamalıdır”.

“ÇÖP İSTASYONUNU BELEDİYE ENGELLEMİYOR”

Bektaşoğlu, Katı Atık Birliği için çöp aktarım istasyonuyla ilgili belediyenin engellediğine yönelik eleştirileri cevapladı. Bektaşoğlu "CHP'li belediyenin çöp aktarım istasyonunu engellediği falan yoktur. Sadece mevcut gösterilen aktarım istasyonunun yeriyle ilgili bir sorun vardır.Yerleşim yerine yakın olmasından dolayı daha uygun alternatif bir yer arayışı söz konusudur." diye konuştu

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir