GiresunSiyaset

CHP:EN AZ 3 MİLLETVEKİLİ ÇIKARMAYA YAKINIZ

CHP’den yapılan açıklamada, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanan bildirge “CHP Halkın İktidarı’nın meşalesini Ankara’da yakmıştır. Giresun adaylarımızla birinci parti olmak için inançla yola çıkmış bulunuyoruz” ifadeleriyle değerlendirildi.

İl Başkanı Sinan Kitapçı imzalı açıklamada, şu görüşlere yer verildi:”Emekliye 2 maaş ikramiye, asgari ücret, en az emekli maaşının 1500 lira olması, çiftçiye mazotun 1.5 lira olması, taşeronun tarihe karışması, hukukun bağımsız hale getirilmesi, vatandaşlarımızın ayrıştırılmaması, nedense iktidarı rahatsız etmiştir.

CHP’nin halkımıza taahhüt ettiği hizmet programı, AKP’nin endişesini artırmıştır. Maliye Bakanı, “ Türkiye Batar “ diye yaygara yapıyor. 13 yılda Türkiye’yi uçuruma hangi anlayış getirmiştir. Türkiye ekonomisinin güçlü olduğunu iddia ediyordunuz.. Neden dolar durdurulamıyor. Her türlü lükse, para bulan AKP,  emeği ile geçinene para bulamamıştır. Bu ülkenin kaynakları eşit dağıtıldığında, her kesime yetecek kadar kaynak vardır. AKP kayanları, hoyratça kullanmıştır. AKP’nin getirdiği taşeron utancından ülkemiz kurtulacaktır.

Yoksul kesimin desteği ile iktidarda bulunan AKP zenginin yanında olmuştur. Birileri sürekli zenginleşirken halk fakirleşmiştir.CHP bu ülkede yaşayan her bir vatandaşımızın sorununu çözmeye, milletin kaynaklarını millete vermeye söz vermiştir”.

CHP’nin adaylarının kolkola çalışmaları sürdürdüğü belirtilen açıklamada, “  Giresun’da yaşayan her vatandaşımıza ulaşıp, programımız anlatacağız. Giresunlu ihmal edilmişliği, yapılan haksızlığı sandıkta giderecektir. CHP Giresun’da birinci parti olup, en az 3 milletvekili çıkarmaya yakındır.
7 Haziran 2015 akşamı esaret, korku sona erecek, CHP iktidarı ile yeni bir dönem başlayacaktır”denildi..
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir