GiresunManşet Üstü

CHP’DEN TAPELERDEKİ KÜFÜRE DAVA

17-25 Aralık 2013 tarihlerinde “ Yolsuzluk Tapeleri “ olarak basın yayın organlarında yayınlanan konuşmalarda, Müteahit Mehmet Cengiz’e ait olduğu belirtilen “ Bu milletin a… koyacağız.” İfadeleri üzerine CHP Giresun Gençlik Kolları Başkanı Burak Esen Giresun Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. 

CHP Gençlik Kolları Başkanı Burak Esen konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 17-25 Aralık 2013 günlerinde Türkiye’nin  geleceğinin çalındığına dikkat çekerek şunları dile getirdi : “ Devletin en yüce makamlarının karıştığı, yasal dinlemelerle ortaya çıkan yolsuzluk ifadelerinin, Millet adına görev yapan yargıçlarımız tarafından değerlendirileceğini umut ediyoruz. Yolsuzluk çarkı içinde bulunan işadamının açık bir şekilde, “ Bu Milletin a. Koyacağız “ ifadesini büyük bir hakaret olarak kabul ediyoruz. Bu Milletin fertleri olarak, hukuk dışı davranış sergileyenleri hukuk önünde hesap vermeye davet etmeliyiz .” 

Gençlik Kolları  Başkanı Esen, İşadamı- Müteahhit Mehmet Cengiz hakkında suç duyurusu için Av. Demet Keleşoğlu Uzun ve Av. Yusuf Uzun’a vekalet verdiğini, konuyla ilgili dava dilekçesinin Giresun Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştığını kaydetti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir