GiresunManşet ÜstüSiyaset

CHP’DEN STADA İNŞAATA TEPKİ…

Atatürk Stadı’nın TOKİ’ye verilerek, yerine inşaat yapılacağı ile ilgili iddialara CHP tepki gösterdi. İl Başkan Yardımcısı Adnan Aydın, Ordu 19 Eylül Stadı’nın da yıkılacağını ancak, arazinin yeşil alan ve kent meydanı yapılacağını, yeni stadın yapımı için de 100 milyon liralık ihale ilanının resmi gazetede yayınlandığını belirtti.

Aydın, şunları söyledi:” Giresun Atatürk Stadı’nın yıkılıp arazinin inşaat yapılmak üzere TOKİ’ye verilmesi, bu şehre haksızlıktır. Ordu’da yeşil alan, Giresun’da beton bloklar. Neden Giresun Atatürk Stadı yıkılınca yerine, park, yeşil alanlar, bisiklet,yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları yapılmaz. Ordu siyasilerinin şehirde yaşayanlara layık gördüğünü bizim siyasetçilerimiz, bizim insanımıza neden layık görmezler.

Ordu’da yapılan kültür merkezini iktidar partisinin tüm temsilcilerinin görmesini tavsiye ediyorum. 3 yılı aşkın bir süredir Giresun Merkez de kültür merkezi bulunmamaktadır. Ordu stadı resmi gazetede yayınlanırken bizim Çotanak Arena’dan henüz haber yoktur.

Her boş arsayı inşaat alanı gören, spor alanlarını, tarihi ve doğal alanları rant kapısı gören AKP zihniyetinin elini vicdanına koyup, Giresunspor’un tarihi mabedini beton kulelere değil, yeşil-beyaz renklere bırakmasını bekliyoruz.  Giresunlulara yaşam alanı yapmalarını, Giresun’un gurur kaynağı Giresunspor’un anıtının dikilmesini istiyoruz”.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir