AktüelGiresun

CHP’den Engelsiz Yaşam Merkezi eleştirisi

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları İl Başkanı Ayça Kozluca , Giresun Belediyesi tarafından yapılacağı duyurulan Engelsiz Yaşam Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Belediyenin projesinin ihtiyaca cevap vermeyeceğini savunan Kozluca, ‘sadece yapmış olmak için yapıyorlar” dedi.
Başkan Kozluca’nın açıklamaları şöyle: “Engelsiz Yaşam Merkezleri ; engelli bireylerin Yaşam kalitesini arttırmak, sosyal yaşamda aktif olabilecekleri bir yaşam alanı yaratmak amacıyla kurulmaktadır. Kurulan Engelsiz yaşam merkezlerini incelediğimizde bünyesinde sinema salonları, engel durumuna göre değişen eğitim sınıfları, konferans salonları, kütüphane, fizyoterapi, spor salonları , resim atölyeleri, Engelsiz yaşam bahçesi, hobi odası Engelsiz park alanı gibi birimlerin bulunduğu görülmektedir.
120 metrekare taban alanlı iki katlı binanın projesinde ise bu vasıflar olmadığı gibi projenin incelenmesinde sadece psikolojik destek birimi ve 2 atölye bulunduğu görülmektedir”.

“Benzerleri incelendiğinde belki de ülkedeki en küçük ve yetersiz Engelsiz Yaşam Merkezi ilimizde açılmış olacak ve bu haliyle idari bir birim , bir iletişim ofisi olmaktan öteye gidemeyecektir” diye Ayça Kozluca, ” ne yazık ki binanın bulunduğu yer ulaşım açısından da engelsiz bireyler ve aileleri açısından da zorluk taşıdığı ortadadır. Bu konuda belediye yetkililerinden engelli bireyler ve ailelerin sorunlarına cevap verebilecek daha gerçekçi adımlar bekliyoruz. Giresun halkının bu sürecin yakın takipçisi olacağımızı bilmesini isteriz” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir