logo

reklam
13 Şubat 2015

CHP’DEN DAVUTOĞLU’NA:HİZMET AÇIKLA

Yarın Giresun’a gelecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu’na CHP’den çağrı var. İl Başkanı Sinan Kitapçı, bir açıklama yaparak Davutoğlu’na bazı sorular yöneltti. “Bir Giresunlu olarak kendisine hoş geldiniz diyorum.  AKP’li arkadaşlarımızın cesaret edemediği bazı konuları Başbakan’a sormak istiyoruz”     diyen İl başkanı,  Giresun-Ordu Havaalanı projesi için teşekkür etti ve” Giresun’a büyük bir proje açıklamanızı bekliyoruz. Yapılan hizmet Giresun’a, sonunda halka yapılacaktır. Muhalefet olarak eleştiri yaptığımız gibi hizmetleri  takdir etmesini biliriz” dedi.

İşte CHP İl Başkanı Sinan Kitapçı’nın soruları:

–  İktidarınız döneminde Giresun’un nüfusu neredeyse 150 bin dolayında azalmıştır. Giresun’un göç vermesini sanıl karşılıyorsunuz?

–          Giresun belki de Türkiye’nin en fazla işsizlik yaşayan ilidir. 12 yıllık ihmal edilmişliği nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz?

–          Çevre illerin aldığı yatırımlar, neden Giresun’a yapılmamıştır?  Giresun’un AKP iktidarı döneminde geri kalmasının sorumluları kimlerdir?

–          AKP İktidarı döneminde 4 milyon liraya özelleştirilen SEKA arazisi TOKİ tarafından 68 Milyon liraya geri alınmıştır. Buraya konut yerine, istihdam sağlayıcı, Giresun’u kalkındıracak projeler yapılamaz mı? Giresun’un önceliği konut değil, iş alanıdır.

–          Atatürk Stadı’nı yıkıp yerine ne yapılacağı sır gibi saklanıyor. Başbakan olarak Stadımıza dokunulmamasını sağlayabilir misiniz?

–          Kısa süre önce çıkan ve altında sizinde imzanızın bulunduğu “ Fındık Alanlarının Genişlemesine “ imkân veren kararname ile Giresun İlinin fındık üretiminin gelecekte yok olacağını biliyor musunuz?

–          AKP’li Belediyeler hazine arazilerini kullanırken, Giresun’da bu araziler belediye tarafından kullanılamıyor. Bu haksız uygulamayı kaldırmayı düşünür müsünüz?

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?