Giresun

CHP’DEN CUMHURİYET KUTLAMASI…

CHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı töreni Atatürk anıtı önünde gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Kerim Aksu, il, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve eski milletvekillerinin katıldığı törende, anıta çelenk sunumu yapıldı, saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı okundu.

14591824_924279104382094_5666105773836545073_n

Günün anlamı ile ilgili konuşma ise, İl Başkanı Necati Tığlı tarafından yapıldı. Tığlı, konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin özünde özgürlük, eşitlik, adalet ve demokrasi olduğunu ve cumhuriyetin teminatının laiklik olduğunu belirtti.

İl Başkanı Tığlı, şunları söyledi:“Hepimiz biliyoruz ki, Cumhuriyete kavuşmamız hiç de kolay olmamıştır. Kuşkusuz biz Cumhuriyet ile huzura, rahata ve mutlu bir yaşama kavuştuk. Bu yüzden Atamızın bizlere bıraktığı cumhuriyetin anlam ve önemini çok iyi biliyoruz. Ve her 29 Ekim’de birtakım engellemelere karşın artan coşkuyla kıvançla bu milli bayramı kutluyoruz, kutlamaya da devam edeceğiz.

Ancak üzülerek belirtmek isterim ki, günümüzde bazı kesimler tarafından, sağladığı kazanımlar göz ardı edilerek, temel niteliklerinin tartışmaya açılmak istenmesi, Cumhuriyet'in felsefesiyle bağdaşmayan, üzüntü verici bir durumdur.

Bağnaz düşüncelerin etkisinde kalarak, yapılanları küçümsemek ya da önyargıyla yaklaşmak, yurdumuzu kurtaranlara, Cumhuriyetimizi kuranlara karşı büyük haksızlıktır. Bu gibi durumların her zaman karşısında olacağız. Cumhuriyetin ilkelerinden asla ödün vermeyeceğiz. Çünkü Cumhuriyet yönetiminde egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yerleştirdiği demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti harcıyla sorunların üstesinden geleceğine inancımız tamdır. Bu inanç ve umutla Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını, ülkemizin birlik ve bütünlüğü için terör örgütlerine karşı mücadelede verdiğimiz tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum…

Yaşasın Cumhuriyet… Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir