AktüelGiresun

CHP’DEN AYTEKİN ŞENLİKOĞLU’NA SUYA % 10 ZAM TEPKİSİ

BELEDİYE, PANDEMİ DÖNEMİNDE SU KULLANIMININ ARTIŞINI FIRSATA ÇEVİRDİ

Meclisin son toplantısında suya %10, katı atık vergisine %42 zam kararı CHP’nin ret, Ak Parti’nin kabul oylarıyla geçti.

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, Belediye Meclisinde alınan su ve katı atık zammını eleştirdi.  

Bektaş yaptığı açıklamada; “Giresun Belediye Başkanı Sn. Aytekin Şenlikoğlu belediye seçimleri öncesinde “Su fiyatlarında indirim yapmak için geliyoruz” diye vaatte bulunmuştu. Yapılan geçici indirimin ardından Belediye Meclisinde yapılan bütçe toplantısında CHP grubunun olumsuz oylarına rağmen ne yazık ki suda % 10 civarında, katı atıkta % 42 civarında zam yapılmasına karar verilmiştir.

Pandemi şartlarında temizliğin büyük önem taşıdığı dolayısı ile su sarfiyatının iki kat arttığı bir dönemde bu zammı anlamak mümkün değildir.

Bu karara oy verenler aylardır dükkânlarını açamayan, siftah yapamayan Giresun esnafına, kısa çalışma uygulaması nedeniyle eksik ücretle ailesini geçindirmeye çalışan işçilere, tazminatı ödenmeden işten çıkartılanlara, defalarca karşılaştığımız ve günlerce süren su kesintileri ile boğuşan tüm Giresun halkına zammı reva görmüşlerdir. 

“İŞÇİ TAZMİNATLARI,MESAİLERİ NE OLDU?”

Murat Bektaş açıklamasında tazminatları ve mesaileri ödenmeyen belediye çalışanlarını da tekrar hatırlattı.

Bektaş, “Tepede ekonomi uçuyor diye masallar anlatıp yerelde elektrik pahalı diye zam yapanlar aynı kadrolardır. Bırakın işçi çıkarmayı ödenmeyen tazminatları bile ödeyeceğiz deyip, seçimden sonra işçi çıkaran, mevcut işçilerin fazla mesailerini bile yatırmayanlar aynı kadrolardır. Suya indirim için geliyoruz deyip o bir seferlikti, yaptık bitti diye geçiştiren de aynı kadrolardır ve bunları Giresun halkı çok iyi görmektedir.” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir