Giresun

CHP AYTEKİN ŞENLİKOĞLU’NU İŞÇİYE MOBBİNGLE SUÇLADI

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nu işçilere baskı yapmak ve mobing uygulamakla suçladı.
Yazılı bir açıklama yapan Bektaş, geçtiğimiz yıl içerisinde Giresun Belediyesi çalışanlarına sendikalarını değiştirerek yandaş sendikaya geçmeleri için yönlendirmeler yapıldığını hatırlattı. Başkan Bektaş açıklamasının devamında şunları söyledi: “Bu yönlendirme faaliyeti, sendikasını değiştirmek istemeyen personellere karşı “Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatı var, bir kuruş zam alamasınız” gibi sözlerle baskıya dönüşmüş ve işten atma tehdidine kadar gitmiş, sağlanmıştı. Sonuç olarak bir kısım işçilerin yandaş sendikaya geçmesi bu hukuksuzluğa karşı tepkilerimizi o tarihlerde de basın ve sosyal medya mecralarında dile getirdiğimiz gibi bugün de konuyu yakından takip ediyoruz.
Murat Bektaş, Aytekin Şenlikoğlu’na şu soruları yöneltti: “Çalışanlar üzerinde mobing devam etmekte, sosyal medya hesapları takip edilmekte, partinize üye olmaları için adınız kullanılarak baskı yapılmaktadır. Arkasında duracak mısınız?
Bırakın çıkarmayı ikramiyelerini bile ödeyeceğiz dediğiniz alacaklar halen ödenmedi. Sözünüzü unuttunuz mu?
Yarın Cumhurbaşkanı geldiğinde bol bol fotoğraf çektireceğiniz Dereli’de yaraları saran personellerin sel sonrası gece gündüz çalışmalarından hak ettiği fazla mesailer halen ödenmedi. Paranız mı kalmadı? Siz de biliyorsunuz ki Belediye çalışanları baskılarınız sonucu sendikalarını değiştirdi ama aralık ayı içerisinde imzalanması gereken sözleşme halen imzalanmadı. Neyi bekliyorsunuz?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir