logo

reklam
26 Şubat 2015

CHP’DEN ‘AKP ZİHNİYETİ’NE TEPKİ

CHP Giresun İl Başkanı Sinan Kitapçı yaptığı yazılı basın açıklaması ile AKP'nin Giresun'a hizmetteki bakış açışını eleştirdi. Kitapçı, yaptığı yazılı açıklamada, Ordu iskelesinin Ordu Büyükşehir belediyesine devredilmesinin ” Çalışan, iline, ilçesine, şehrine hizmet getiren siyasileri kutluyoruz. Ordu İskelesi çevresinde bulunan arazi sosyal alanlar yapılmak üzere bedelsiz olarak belediye ye tahsis ediliyor. Kim yapıyor AKP iktidarı. Altında bakanların, başbakanın imzası var.

Şimdi sormak isteriz. Giresun Belediyesinin kullanımında olan dolgu alanları, hazine arazileri geri alınırken, komşu Ordu İline yapılan nedir? Cevap tabi ki AKP adaleti. Kendinden olmayanı cezalandıran AKP zihniyet"dedi  

Kitapçı şunları söyledi: "Giresun Atatürk Stadını, havuz ve spor salonunu yıkıp, yerine ne yapılacağını sır gibi saklayan, AKP iktidarı Ordu Stadını yıkıp arsayı Ordu Büyük Şehir Belediyesine bırakıyor.  Arkadaşlar,  Giresun Halkı hiçbir dönemde baskılara boyun eğmemiştir. Kurtuluş mücadelesinde,  Cumhuriyet’in kuruluşunda tarih yazan 42. Ve 47 gönüllü alaylarla ülkenin bölünmez bütünlüğü için canını ortaya koyan ataların torunları olan Giresunlular AKP adaletsizliğine yine boyun eğmeyecektir.  30 Mart belediye başkanlığı seçimlerinde yapılan baskılara boyun eğmeyen Giresun Halkı, 7 Haziran seçimlerinde, yapılan haksızlığın, adaletsizliğin hesabını sandıkta soracaktır".  AKP'ye de seslenen CHP İl Başkanı, "Gerçekten merak ediyorum AKP İl, ilçe başkanları, milletvekilleri Ordu’ya yapılan bu devlet yatırımlarını nasıl açıklayacaklar?  Bu adaletsizlikle bizleri değil, kendilerine oy veren,  vermeyen Giresun Halkını cezalandırıyorlar.  İşte AKP zihniyeti budur” dedi. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?