GiresunSiyaset

CHP’DEN %4’LÜK MAAŞ ZAMMINA TEPKİ

25.26. Dönem CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, memur ve memur emeklilerine verilen %4 oranındaki zammı kabul edilemez bulduğunu belirterek, “kötü ekonomik tablonun faturası emeklilere kesiliyor” dedi.

Bektaşoğlu, yaptığı açıklamada şu görüşleri dile getirdi: “Enflasyonun %30’lara çıktığı, paranın alım gücünün azaldığı, hayat pahalının, açlık ve yoksulluk oranının her geçen gün arttığı, zamların yağmur gibi yağdığı bir ülkede çalışanının maaşına sadece %4 zam verenler, Türkiye’nin demokratik ve sosyal bir devlet anlayışıyla yönetilmediğini bir kez daha kanıtlamışlardır.
Onların bahanelerini ret ediyorum.
Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik çöküşün sorumlusu çalışanlar değil, doğru ekonomi politikaları üretmeyen, önlem almayan, bunun yerine har vurup harman savuran yöneticiler ve onların yandaşlarıdır.
Fatura emekçilere kesilemez.
Bu oranı çalışanlarımıza layık görenleri kınıyorum, kabul edilmez buluyorum. Sendikaları ve diğer sorumluları iktidara yeniden çağrı yapmaya davet ediyorum.
Memurlarımız, memur emeklilerimiz ve bütün çalışanlarımız böyle sadaka gibi verilen zam oranlarını ve maaşları hak etmiyor. Onlar aileleriyle birlikte rahatça, insanca, geleceklerine güvenle bakacakları ekonomik gelire, refah düzeyine ulaştırılmalıdır.
Bu da ancak güçlü bir parlamenter demokrasi, emeğe saygı duyan ve en yüce değer kabul eden çağdaş bir hukuk devleti ile mümkündür.

Saygılarımla…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir