Giresun

CHP’DE LİSTELER ASKIDAN İNDİ

CHP 37. Olağan Kurultay sürecinin birinci aşaması üye listelerin askıya çıkarılması ve itirazların alınmasıyla sona erdi.  CHP’de mahallerdeki temsilcilerin seçilmesinin ardından ilçe ve il kongrelerinin yapılmasıyla birlikte kurultay takvimi işleyecek.

CHP’de 8 Kasım 2019 tarihinde mahalle delege seçimleri, 14 Aralık 2019 – 27 Şubat 2019 tarihleri arasında ise ilçe kongreleri yapılacak. Daha sonra ise 2 Ocak 2020 – 3 Mart 2020 tarihleri arasında il kongreleri yapılacak.

CHP’de 37. Olağan Kurultayı’nın ise 2020’nin nisan ayı içerisinde yapılacağı konuşuluyor.

Öte yandan seçimler öncesinde CHP’nin Giresun kulisleri de hareketlendi. Mahalle delegeleri için eskiden olduğu gibi değil, bizzat mahallede yaşayan partililerin ve emek vermiş isimlerin kimin aday olacağına karar vermesi ve seçimlerin öyle yapılması bekleniyor.
Kulislerden sızan bilgilere göre, çeşitli guruplar liste oluşturma çalışmaları yapıyor. Ortak amaç, seçimlerde başarısız olmuş parti yönetimlerini değiştirmek. Bunun yerine kendisini değil, partinin geleceğini düşünen ve CHP’yi şu anda içinde bulunduğu durumdan kurtaracak, başarıyı amaç edinen, uzlaştırıcı, toparlayıcı, iyi niyetle çalışmalar yapacak, temsil ve örgütlenme özelliği güçlü, sosyal demokrasi geleneğini ve kültürünü özümsemiş il-ilçe yönetimleri oluşturmak. Mevcut yönetimlerin büyük oranda değişmesi istenirken, önümüzdeki günlerde adayların daha da netleşmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir