logo

reklam
17 Eylül 2015

CHP’DE LİSTE BELİRSİZLİĞİ SONA ERİYOR

CHP’nin aday listeleri yarın saat 17.00'de YSK'ya teslim ediliyor.CHP, 7 Haziran’da milletvekili çıkaramadığı İç Anadolu, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki 35 ilde listeler yeniden oluşturulacak.

Genel Başkan Yardımcıları Tekin Bingöl ile Bülent Tezcan’ın, aday adaylığı başvuruları üzerinde yaptıkları çalışmaları tamamlayıp CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunduğu öğrenildi. CHP’de listeye son şeklini Kılıçdaroğlu verecek. Liste, yarın akşam önce MYK, ardından Parti Meclisi’nde görüşülerek kesinleşecek.

Önseçimde listelere girerek milletvekili seçilenlerin sıralamasının aynen korunacağı belli. Ancak asıl merak edilen listenin diğer adaylarının nasıl belirleneceği. Gözler P.M'den listelerde istedği değişikliği yapma yetkisi alan Genel Başkan Kemal  Kılıçdaroğlu'nda…

CHP'nin Giresun için nasıl bir yöntem izleyeceği bilinmiyor. 1.Sırada Milletvekili Bülent Bektaşoğlu'nun olacağı kesin. Ancak partinin 7 Haziran'da 2.sıradan aday olan ancak 1 Kasım'da aday olmayan Selahattin Karaahmetoğlu'nun yerine önseçim adaylarından kaydırma mı yapacağı, veya yeni müracatlardan birini mi getireceği bugün belli olacak. 

SEÇİM KAMPANYASINA HAZIRLANIYORLAR…

7 Haziran seçimlerinde seçim bildirgesindeki “emekliye iki maaş ikramiye”, “asgari ücretin 1500 TL’ye çıkartılması”, “çiftçiye mazotun 1.5 TL’ye satılması” gibi önerileriyle dikkat çeken CHP, yeni bildirge için yoğun mesai harcıyor. 1 Kasım bildirgesinde, terör ve çatışma ortamına yönelik vaatlerin yanı sıra, gençlik ve eğitim konuları öne çıkacak. Emeklilere yönelik vaatlerinin kamuoyuna iyi anlatıldığını ancak, asgari ücret, eğitim gibi konuların tam olarak yansıtılamadığını düşünen parti, kampanyasında bu konulara vurgu yapacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sencer Ayata koordinasyonunda yürütülen bildirge çalışmalarının bu hafta sonuna kadar netleşmesi bekleniyor.

.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?