Giresun

CHP’de ilk aday adayları ortaya çıktı

14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekilliği genel seçimleri öncesinde CHP kulisleri hareketlendi. Partide halen milletvekili aday adaylığı başvuru süreci devam ediyor. 20 Mart’a dek kabul edilecek olan başvuruların ardından aday adaylarıyla yüz yüze görüşmeler yapılacak. Artvin, Aydın, Bayburt, Edirne, Elazığ, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Kırklareli, Muş, Ordu, Rize, Trabzon, Tunceli ve Van’dan aday adaylığı için başvuran isimlerle görüşmeleri CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel tarafından gerçekleştirilecek.
Şu ana kadar Giresun’dan aday adaylığını açıklayan Elvan Işık Gezmiş, Ömer Adıgüzel ve Fikri Bilge oldu. Ancak bu sayının önümüzdeki günlerde 10’u bulması bekleniyor.

Belediye seçimlerinin kaybedildiği, son seçimlerin sonuçları dikkate alındığında 1 milletvekilinin bile çıkarılmama tehlikesi bulunan Giresun için CHP genel merkezinin özel bir çalışma yaptığı öğrenildi. Bu kapsamda eski isimlere listede yer verilmeyeceği ayrıca bu dönemde ilin sorunlarını gündeme getirmede ve temsilde yetersiz kaldığı gözlenen ve pasif bir tutum sergilediği ifade edilen mevcut milletvekili Necati Tığlı’nın da aday yapılmayacağı konuşuluyor. Tığlı henüz aday adaylığını açıklamadı.

Çok sayıda anketle teşkilatlarda eğilim yoklaması da bu süreçte gündemde.

Öte yandan Giresun’da millet ittifakı partilerinden İYİ Parti’nin de kendi listesiyle mi yoksa CHP ile karma listeyle mi seçime gireceği de bir seçenek olarak tartışılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir