Giresun

CHP’DE BİZİMKİLER SEÇİLEN DEĞİL, SEÇİCİ

CHP’nin 18. Olağanüstü Kurultayı sona erdi. Cuma günü başlayan kurultay son gününde, 60 kişilik Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyeleri belirlendi. PM seçiminde bin 218 delegeden bin 121’i oy kullandı. Oyların 976’sı geçerli, 145’i geçersiz sayıldı. Parti Meclisi (PM) seçiminde en yüksek oyu İstanbul Milletvekili İhsan Özkes aldı. Özkes'i Şafak Pavey, Veli Ağbaba ve Tuncay Özkan izledi. Fikri Sağlar, Özgür Özel, Aykut Erdoğdu, Ali Özcan Kemal Kılıçdaroğlu'nun anahtar listesini delerek Parti Meclisi'ne giren isimler arasında yer aldı. Erdoğan Toprak Parti Meclisi'nin dışında kalırken, Gürsel Tekin'in az oyla (388) seçilmesi dikkat çekti.

Parti Meclisi’ne Giresun’dan katılan delegelerden hiçbiri,ne Kılıçdaroğlu ne de Muharrem İnce’nin listesinden aday gösterilmezken, aday olan CHP Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, seçilemedi.

Kılçdaroğlu’nun anahtar listesinde 23 milletvekili yer alırken ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) ve Bilim Yönetim ve Kültür Platformu (BKYP) aday üyeleriyle birlikte aday gösterilen vekil sayısı 34 oldu.  Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yapan Karaahmetoğlu’na listelerde yer verilmemesi dikkat çekici bulundu Milletvekiline Giresun delegelerinin oy verip vermediği bilinmiyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir