Giresun

CHP YURT SORUNUNU TBMM’YE TAŞIDI

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu Gençlik ve Spor Baknı Çağatay Kılıç ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına iki ayrı soru önergesi verdi. Görele ilçesinde Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda 763 öğrencinin eğitim gördüğünü Güzel Sanatlar Fakültesinin de önümüzdeki yıl 420 öğrenci ile eğitime başlayacağını ifade eden Karaahmetoğlu önergesinde; yüksek öğrenim yurdu sorununa ne zaman çözüm bulunacağını sordu.

İlçeye, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca yurt yapılacağı, ardından da bu hizmetin kiralama yöntemiyle verileceğinin söylendiğini belirten CHP milletvekili “İlçemize Yüksek Öğrenim görmek üzere gelen öğrencilerimiz ve aileleri büyük sıkıntı yaşamaktadır. " dedi.

 Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu diğer bir soru önergesinde de Bulancak’ta bina yetersizliğinden ötürü iç içe eğitim veren Fen Lisesi ve Anadolu Lisesini gündeme getirerek “Bulancak Anadolu Lisesine bina yapılması konusunda çalışmanız var mı” diye sordu. Karaahmetoğlu Bakan Avcı'ya "Giresun ilinde Bulancak Fen Lisesi ve Bahçelievler Anadolu Lisesi iç içe eğitim vermektedir. Fen Lisesinin 4 şubesi Anadolu Lisesi binasında eğitim öğretim görmektedir. Bulancak Anadolu Lisesi'nin bina sorununun çözümü konusunda herhangi bir planlama ve çalışma yapılmış mıdır?" sorusunu yöneltti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir