Giresun

CHP TAKSİM’E ÇIKIYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve tüm milletvekilleri pazar günü saat 18.00'de Taksim'de halka buluşacak.

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, "Cumhuriyete ve demokrasiye bağlılığımızı bir kez daha ortaya koyacak, darbeyi ve katliamı kınayacağız" dedi.

Bingöl, TBMM’de yaptığı basın toplantısında, “93 yıllık siyasi yaşamımız boyunca CHP hep darbelere karşı durmuştur, 15 Temmuz’da da bu tavrını sürdürdü. Bundan sonra da darbelere, askere ve sivil darbelerin tamamına karşı duracağız” diye konuştu.

Bingöl şöyle devam etti: “Demokrasimizi ve parlamenter rejimi hedef alan bu darbe girişiminin ardından gelinen noktada tüm vatandaşlarımızın birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeleri ve ortaya koydukları bu asil davranışı sürdürmeleri öncelikli hedefleri olmalıdır.”

24 Temmuz Pazar günü İstanbul Taksim’de Cumhuriyet ve Demokrasi Buluşması düzenleme kararı alarak resmi başvuruyu bugün gerçekleştirdiklerini açıklayan Bingöl, şöyle devam etti:

“Pazar günü düzenleyeceğimiz bu buluşma sadece CHP’ye, onun seçmenlerine yönelik bir buluşma asla değildir. Bu buluşma bütün siyasi partilerimize, parti ayırımı gözetmeksizin tüm milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, parti yöneticilerimize ve 78 milyon vatandaşımıza açık bir buluşmadır.

Orada CHP’yi öne çıkaracak bir söylem ya da davranış içerisinde olmayacağız.

Orada parlamenter demokratik sistemi güçlendiren, orada demokrasiyi ve cumhuriyeti, özgürlükçü demokrasiyi kalıcı kılacak bu tavrımızı, bu anlayışı bütün vatandaşlarımızla birlikte devam etme kararlılığını göstermek üzere bir araya geleceğiz".

CHP'den yapılan açıklamada, mitingin bütün siyasi parti ve STK'lara açık olduğu belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir