GiresunManşet ÜstüSiyaset

CHP PİRAZİZ’DE GÖRGÜLÜĞLU İLE ŞANSLI

CHP Piraziz, Bulancak ve Görele’de cumartesi günü yapacağı önseçimle belediye başkan adayını belirleyecek.

Önseçim öncesinde yoğun hareketlilik yaşanan ilçelerden birisi de Piraziz. CHP’de cumartesi günü yapılacak önseçimde Hüseyin Görgülüoğlu, Nezir Kelleci, Faik Terzioğlu ve Emin Pekdemir yarışacak.

İddialı olan aday adaylarından Hüseyin Görgülüoğlu, yaptığı açıklamada, “Bana partililerimiz görev verirse, halkımız da takdir ederse dürüst, şeffaf, adaletli bir yönetim anlayışıyla ilçemize hizmet edeceğim” dedi.

Diğer yandan daha önceki seçimlerde belediye başkan adayı olan ancak az farklarla seçimi kaybeden Hüseyin Görgülüoğlu’nun, bu seçimde aday olması halinde seçilme şansının çok yüksek olduğu ifade ediliyor.

PİRAZİZ’DE GÖRGÜLÜOĞLU ŞANSLI GÖRÜLÜYOR

Piraziz’de AK Parti’den mevcut belediye başkanı ile 9 aday adayının olması nedeniyle CHP’nin seçimleri kazanma ihtimalini yüksek olduğunu söyleyen aday adaylarından Hüseyin Görgülüoğlu, “Bu seçimde aday olmayı düşünmüyordum. Ortaya çıkan tablo karşısında partili partisiz toplumun her kesiminden aday olmam noktasında büyük destek gelince, şahsıma gösterilen bu teveccühe kayıtsız kalamazdım” dedi.

“Partim tarafımdan bana bu görev verilirse, halkımızın da katılımıyla şeffaf, adaletli, Piraziz’in hak ve menfaatlerini hizmet ederek koruyan bir yönetim taahhüt ediyorum” ifadesi kullanan Görgüloğlu, şunları söyledi: “Şayet önseçimden aday olarak çıkarsam ve Piraziz halkı da belediye başkanlığı görevi verirse, toplumun her kesiminden isimlerin yer alacağı bir belediye meclisi oluşturarak Piraziz’i hizmet anlamında hak ettiği yere getireceğiz.”

Geçmişte Piraziz Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü ve İlçe Özel İdare Müdürlüğü gibi önemli kamu görevlerinde bulunan Görgülüoğlu’nun bu özellikleriyle Piraziz halkı tarafından, diğer adaylara göre daha şanslı görüldüğü ve herkesten oy alabilecek bir konumda bulunduğu ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir