GiresunSiyasetUlusal

CHP MİLLETVEKİLİNDEN EĞİTİM SORULARI

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Selahattin Karahmetoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a Giresun ve ilçelerinde yükseköğrenim gören ve yurt, burs talebinde bulunan kaç öğrenciye olumlu yanıt verildiğini sordu.

Karaahmetoğlu aynı önergesinde, “Giresun'da yaşayan ve üniversite mezunu olup işsiz olduğu için Kredi Yurtlar Kurumu’ndan kullandığı bursu geri ödeyemeyen kaç kişiye ihtarname gönderdiniz” dedi.
CHP Milletvekili Karaahmetoğlu, Bakan Kılıç’a şu soruları yöneltti.

1. 2012-2013-2014 yılları arasında Giresun İlinde ve bağlı ilçelerinde yükseköğrenim gören öğrenci sayıları nedir?

2. Kredi Yurtlar Kurumundan aynı dönemde yurt talebinde bulunan öğrenci sayıları ve kaçının yurt talebinin karşılandığını açıklar mısınız?

3. Aynı yıllarda ve yıllar itibarıyla Giresun ve ilçelerinde yükseköğrenim gören kaç öğrenciye Kredi Yurtlar Kurumu tarafından ne miktarda burs verilmiştir?

4. Bugün itibarıyla Giresun Üniversitesi bünyesinde öğrenim gören kaç öğrenci hangi kurumlardan toplam ne miktarda burs almaktadır?

5.Ülkemiz genelinde Kredi Yurtlar Kurumu tarafından burs kullandırılan mezun ve işsiz durumda bulunan kaç vatandaşımız kullandığı krediyi geri ödeyememiştir?

6. Giresun İli ve ilçelerinde ikamet etmekte olan yükseköğrenim mezunu ve işsiz olup Kredi Yurtlar Kurumu vasıtasıyla kullandığı bursu ödeyememiş kaç kişiye ihtarname gönderilmiştir?​

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir