GiresunSiyaset

CHP MİLLETVEKİLİ KARAAHMETOĞLU NE DEMEK İSTEDİ?

 “2.sırayı içine sindiremedi”,“Delegelere küstü”,”istifa edecek”, “seçimlerde çalışmayacak” gibi hakkında söylentiler çıkarılan CHP Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, söylentileri boşa çıkardı ve kendisine yakışanı yaptı. Yazılı bir basın açıklaması yapan Karaahmetoğlu, “hedefimiz var gücümüzle çalışmak ve CHP’yi iktidar yapmaktır” dedi.

İsim vermeden kendisine yönelik eleştiri yapanlara sert çıkan Selahattin Karaahmetoğlu, “kimse benim siyasi duruşumu sıradanlaştıramaz” ifadesini kullandı. 

“2011 yılında olduğu gibi, 29 Mart 2015 içinde ön seçimi savundum. Üyelerimiz sandığa gittiler ve tercihlerini yaptılar. Sonuçlar için bir mazeret üretmek durumunda değilim”diyen CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, açıklamasında şunları söyledi: “Siyaseti hiçbir zaman kişiselleştirmedim. Kişiler üzerinden siyaset yapmadım. Ben bir örgüt ve ideoloji adamıyım. Ben ileriyiciyim, devrimciyim. Demokrasi için, özgürlükler için, sömürüye karşı olduğum için bedel ödedim. 12 Eylül faşizmine karşı durarak, ceza evlerinden ve işkenceden geçtim. Milletvekili olarak siyasi mücadelemi Akp faşizmine karşı durarak devam ettirdim. Milletvekili olmak için değil. Biz bu mücadeleyi verirken, birilerinin ülkede olup bitenden haberi bile yoktu. Ben tırnaklarımla kazıyarak bu güne geldim. Ne ağladım, ne de dilendim. Kimse benim siyasi kimliğimi ve duruşumu hastalıklı küçük burjuva dünyasıyla sıradanlaştıramaz. Sıradanlaştırmaya kalkamaz. Buna izin vermem.

Şimdi hedefimiz var gücümüzle çalışıp partimizi iktidara getirmektir. Ülkemizin Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına çok ihtiyacı var. Bunu hep birlikte başaracağız”.
Milletvekili açıklamasında, siyasi yaşamı ve Görele’deki çalışmalarını anlattı ve CHP’nin aldığı oylar üzerinden değerlendirmeler yaptı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir