logo

reklam
15 Ağustos 2015

CHP MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU’NDAN ‘KOALİSYON’ DEĞERLENDİRMESİ

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi ile yürütülen koalisyon hükümeti kurulması için yapılan görüşmelerin sona ermesini yazılı bir açıklamayla değerlendirdi.

 

 

DSC_1691

“KILIÇDAROĞLU PARTİ YÖNETİCİLERİMİZ KOALİSYON GÖRÜŞMELERİNİ HASSASİYETLE YÜRÜTTÜ”

CHP’nin halkın seçimlerde ortaya koyduğu koalisyon talebine uygun davrandığını söyleyen Bektaşoğlu, 14 maddeden oluşan koalisyon ilkeleriyle görüşmelere başlandığını hatırlattı.

CHP Milletvekili Bektaşoğlu, “Türkiye’nin bu zor süreçte hükümetsiz kalmasının ve bundan kaynaklanacak her şeyin sorumlusu Cumhurbaşkanı ve Başbakan’dır. Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve partimizin yöneticileri, koalisyon kurulması sürecini, son ana kadar partimize yakışır ve yaraşır biçimde ilke ve inanç temelinde tutarlı, tavizsiz, ülke sevgisi ve hassasiyetiyle yürütmüşlerdir”dedi

BEKTAŞOĞLU:AKP TÜRKİYE’Yİ ERDOĞAN’IN BAŞKANLIK HEVESİNE KURBAN ETTİ

Bülent  Bektaşoğlu açıklamasında şunları söyledi: “Ancak son görüşmede, sarayın hükümet kurulmaması üzerine kurulu politikasına ve erken seçim hedefine, bundan kaynaklanan baskısına Başbakan da uymuş ve görüşmelerdeki başlıklar yerine, reddedilecek ‘3 aylık bir seçim hükümeti’ teklifiyle gelmiştir.

AKP böyle bir teklifle Türkiye’nin sorunlarına birlikte çözüm arayacak protokole dayalı, süreli bir hükümete karşı çıkmıştır.

AKP Türkiye’yi Sayın Erdoğan’ın Başkanlık hevesine kurban etmiştir. Türkiye’nin bu zor süreçte hükümetsiz kalmasının ve bundan kaynaklanacak herşeyin sorumlusu Cumhurbaşkanı ve Başbakandır.

Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve partimizin yöneticileri, koalisyon kurulması sürecini, son ana kadar partimize yakışır ve yaraşır biçimde ilke ve inanç temelinde tutarlı, tavizsiz, ülke sevgisi ve hassasiyetiyle yürütmüşlerdir.

Bu yüzden bütün CHP’lilerin başı dik, alnı ak, vicdanı rahattır.”

EGQGGCHP SEÇİME HAZIR…

CHP’nin bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sorumlu siyasetini sürdüreceğini ifade eden Bektaşoğlu, partisinin seçine hazır olduğunu belirterek, adeta hodri meydan dedi.

Milletvekili Bektaşoğlu, CHP’liler, Türkiye’de olduğu gibi Giresun’da da her zamankinden daha güçlü biçimde bütün kadrolarıyla bir, beraber ve bir bütün olarak meydanlarda, alanlarda, sokaklarda halkımıza gerçekleri anlatmaya devam edecektir.

Bir seçim olması halinde “Yaşanacak bir Türkiye” kurma fırsatı bir kez daha halkımızın önüne bir seçenek olarak gelecek, halkımız ülkemize bu kaos dolu günleri yaşatanlardan ve onlara çanak tutanlardan hesap soracaktır” dedi

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?