GiresunManşet Üstü

CHP MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU’NDAN DAĞLICA TEPKİSİ

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, 6 Eylül gecesi Hakkkari’nin Dağlıca kesiminde PKK’lı teröristlerce yola döşenen mayınlı tuzakla gerçekleştirilen hain saldırıda şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayımladı.

Aradan 24 saat geçmesine rağmen hala şehit sayısının belli olmamasını ve bölgeden haber alınamamasını ‘vahim bir durum’ olarak nitelendiren Bektaşoğlu, “çocuklarımız ölüyor, Başbakanın haberi maç seyrederken oluyor. Cumhurbaşkanı Başkanlık derdinde. Partisi 400 vekil alamadığı için bu saldırıların olduğunu söylüyor. Ne demektir bu? Terörün ipi Erdoğan’ın elinde mi? Türkiye’nin kan gölüne dönmesinin nedeni AKP’nin tek başına iktidar olamaması mı?

Bu aymazlık acımızı katmerleştiriyor. Türkiye bu yöneticileri hak etmiyor“dedi.

DSC_0782

BEKTAŞOĞLU: EVLATLARIMIZIN KATİLİ ÇÖZÜM SÜRECİ ADI ALTINDA PAZARLIK YÜRÜTENLERDİR 

Bülent Bektaşoğlu açıklamasında, şunları söyledi: “Dağlıca saldırısına kadar geçen sürede, 20 Temmuz-6 Eylül arasında meydana gelen saldırılarda 49 günde 81 güvenlik görevlisi şehit oldu.  Sivillerle birlikte bu sayı 100’e yaklaştı.  
Bu acı bilançonun sorumlusu uzlaşı, barış, huzur, istikrar, isteyen halkıyla inatlaşan ve ömrü bittiği halde varlığını sürdüren siyasi iktidardır.

Evlatlarımızın katilleri; terör örgütüyle devlet yönetimi geleneklerine uymayan gayri meşru anlaşmalarla çözüm süreci adı altında pazarlıklar yürütenlerdir.  Seçimde istediği sonucu elde edemeyince ülkeyi hükümetsiz bırakıp siyasi krize neden olup kaos yaratanlardır. Onların ödemesi gereken bedelleri ne yazık ki askerlerimiz ve onların aileleri ve ülkemiz ödüyor”

Dağlıca saldırısını kınayan ve şehitlere rahmet, TSK ve ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar  dileyen CHP Milletvekili Bektaşoğlu, “1 Kasım’da Türkiye her şeyin ama en çok da şehitlerimizin hesabını soracak” ifadesini kullandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir