logo

reklam
12 Eylül 2017

CHP MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU, “12 EYLÜL REJİMİ CHP İKTİDARIYLA BİTECEK”DEDİ.

12 Eylül askeri darbesinin 37.yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan CHP Giresun Miletvekili Bülent Bektaşoğlu, "12 Eylül askeri darbesini unutmadık. 
Acılarıyla, tutuklamalar, gözaltılar, işkenceler, hapishaneler ve idamlarıyla, toplumuzun yaşadığı ağır sosyal, siyasal, ekonomik tahribatı, milyonlarca insanın hayatını etkileyen travmasıyla, cumhuriyetimize, demokrasimize ve onun kurumlarına verdiği zararlarla daha dün gibi aklımızda"dedi.

12 Eylül uygulamalarının günümüzde de sürdüğünü ifade eden Bektaşoğlu, açıklamasında şunları söyledi. "37 yıl sonra bugün, aynı hevese kapılarak, Anayasayı, parlamenter demokratik sistemi, siyasi partileri, basını, hukuku, temel hak ve özgürlükleri tamamen ortadan kaldırarak ülkemizi 12 Eylül'den daha kötü özelliklere sahip karanlık günlere sürüklemek isteyenleri uyarıyor, yurtseverler olarak; onlara karşı korkmadan, yılmadan, bıkmadan, usanmadan direniyor ve mücadele ediyoruz. Bütün darbelere, cuntalara hele de Türkiye’yi 1920’ler öncesine götürecek tek adamlı saray yönetimine karşı çıkıyoruz.

Bir daha o günler yaşanmasın diye demokrasiyi savunuyor; Hak, Hukuk, Adalet istiyoruz.  12 Eylül cuntacılarının kurduğu, sağ iktidarların koruduğu ve bugün AKP’nin miras kabul ederek yasama, yargı, yürütme, basın ve demokrasinin diğer bütün güçlerini ele geçirerek  sürdürdüğü rejim, CHP’nin iktidarıyla son bulacak, ülkemize tam ve eksiksiz demokrasi ancak o zaman gelecektir". 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?