Aktüel

CHP İl Başkanı Uzunalioğlu’na göre emekliye zam ‘oy çelme manevrası’…

CHP Giresun İl Başkanı Av.Gültekin Uzunalioğlu yaptığı açıklamada “Seçim olmasaydı emekliye zırnık koklatmazlardı. Bu seçime giderken emekli oylarını çelme manevrasıdır. Tabii her işleri gibi bunda da adaleti bozdular. ” dedi.

Uzunalioğlu, en düşük emekli aylığının 7.500 TL yükseltilmesinin 7.500 TL’den fazla emekli aylığı alanlara bir faydası olmayacağını belirtti. Başkan Uzunalioğlu, Yıllarca sefalet aylığını reva gördükleri milyonlarca emekliye 2 bin lira vererek seçimleri etkilemeye çalışıyorlar. Milyonlarca emekliye reva gördüğünüz  7500 TL ile bir ay buyurun siz geçinin” dedi.

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “En düşük emekli aylığı, en az asgari ücret kadar olmalıdır. ” teklifini hatırlatan CHP İl Başakanı Gültekin Uzunalioğlu, şu değerlendirmeleri yaptı: “Sayın Erdoğan, eksik de olsa bunu da yapmak zorunda kaldı, en düşük emekli aylığı 7 bin 500 lira oldu.

Yapılması gereken en düşük emekli aylığının asgari ücrete eşitlenmesi ve bütün emekli aylıklarına aynı oranda zamdır. Emekli aylıklarının sefalet düzeyine düşmesinin sebebi AKP Hükümetinin 2008’de çıkardığı 5510 sayılı Yasadır. Emeklilerin kök aylıkları aynı kalacak.  Gelecekteki zamları kök aylıkları üzerinden alacaklar, 7.500 TL üzerinden değil. 

14 Mayıs’ta iktidara gelir gelmez eksik kalanı da biz tamamlayacağız. En düşük emekli aylığını asgari ücret seviyesine taşıyacağız. Yüksek prim ödeyip 7 bin 500 lira ve üstünde aylık alanların aylığı yerinde saydı. İş başına gelince bu adaletsizliği de düzelteceğiz emeklilerimiz mutlu olacakları refah düzeyine biz kavuşturacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir